Barcelona i Dembele skłonni do ustępstw podczas negocjacji

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Barcelona i obóz Ousmane’a Dembele ocenili niedawne spotkanie jako dające nadzieję. Obie strony są gotowe na ustępstwa, by Francuz pozostał na Camp Nou.

  • Wydawało się, że Dembele opuści Barcelonę po sezonie, ale sytuacja skrzydłowego się odmieniła
  • Obie strony niedawno spotkały się na rozmowie, której celem było zakopanie topora wojennego
  • Daleko od podpisania nowej umowy, ale zarówno agent gracza, jak i dyrektor sportowy Blaugrany pozostają optymistami

Obie strony gotowe na ustępstwa

Sytuacja Ousmane’a Dembele zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze w styczniu Mateu Alemany i Joan Laporta grzmieli, że albo Francuz przedłuży umowę na warunkach klubu, albo przesiedzi pół roku na trybunach. Ostatecznie Xavi postanowił stawiać na 24-latka, a ten niebywale się rozwinął. Z chaotycznego zawodnika, zdolnego do rzeczy genialnych, jak i idiotycznych, wyłonił się czołowy gracz na swej pozycji. Dość powiedzieć, że Dembele zanotował najwięcej asyst spośród wszystkich graczy czołowych pięciu lig w 2022 roku! Patrząc w perspektywie całego sezonu, w La Lidze jedynie Karim Benzema ma o jedno ostatnie podanie więcej.

Cała drużyna Barcelony rośnie. Widzi to sam 24-latek, który wniósł o wznowienie zerwanych negocjacji. W tym tygodniu agent gracza, Sissoko, spotkał się z Mateu Alemanym. Choć nie doszło do konkretnych ustaleń, obie strony pozostają optymistami. Wcześniej żadna ze stron nie zamierzała ustąpić. Teraz reprezentant Dembele przyznał, że priorytetem dla jego klienta jest pozostanie w Barcelonie. Dlatego też zgodzi się na mniejszą pensję niż tę, którą oferują mu inne zespoły. Z drugiej strony Duma Katalonii rozumie, że nie może przedstawić nierynkowej oferty dla Francuza i zamierza ją nieznacznie poprawić.

W najbliższych tygodniach obaj panowie spotkają się znowu. Nie wiadomo, czy 24-latek pozostanie na Camp Nou, ale jest ku temu zdecydowanie bliżej, niż jeszcze choćby miesiąc temu.

Dembele wystąpił w tym sezonie w 13 spotkaniach w La Lidze. Zanotował w nich gola i dziesięć asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze