Dembele odsłonił kulisy negocjowania umowy z Barceloną

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Ousmane Dembele i Barcelona po długich negocjacjach podpisali nowy kontrakt. Francuz przyznał, że priorytetem od początku była Barca.

  • Barcelona o Ousmane Dembele potrzebowali wielu miesięcy, abu sfinalizować nową umowę Francuza
  • Skrzydłowy w międzyczasie łączony był z transferem do Premier League
  • Piłkarz od początku na pierwszym miejscu stawiał jednak zespół Xaviego

Dembele pragnął zostać w Barcelonie

Barcelona od dłuższego czasu zmaga się dużymi długami, które utrudniają jej funkcjonowanie. Tym bardziej wicemistrz Hiszpanii nie mógł sobie pozwolić na to, aby zaakceptować warunki, których przy nowej umowie oczekiwał Ousmane Dembele. Negocjacje kilkukrotnie były bliskie upadku, ale finalnie strony osiągnęły porozumienie i Francuz zachwyca w drużynie Xaviego.

Zawsze mówiłem Xaviemu, że chcę tu pozostać. Trwało to tak długo ze względu na negocjacje, ale ja zawsze powtarzałem, że chcę pozostać w Barcelonie i ostatecznie wszyscy są zadowoleni – powiedział Dembele, który odniósł się do tego, że rzekomo był już dogadany z innym pracodawcą. – Nic takiego nie było. Rozmawiałem tylko z Barceloną. Powiedziałem mojemu przedstawicielowi „tylko Barca”-  przyznał francuski skrzydłowy. 25-latek nie zwracał uwagi na medialne spekulacje o swoim kontrakcie.

– Ja zajmowałem się tym, aby być skoncentrowany na grze. Cały czas byłem przekonany, że przedłużę umowę. Miałem bardzo dobre relacje z Xavim oraz z prezydentem i Mateu Alemanym. To kwestia negocjacji, a obok jest futbol. Od samego początku miałem dobre porozumienie z Laportą, Yuste i Alemanym, ze wszystkimi – wyjaśnił Dembele, który w sezonie 2022/2023 strzelił dotychczas gola oraz zaliczył dwie asysty.

Czytaj także: Villarreal wyrasta na czwartego do brydża

Komentarze