Co dalej z Dembele? Kontrakt Francuza wygasł…

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Ousmane Dembele w piątek oficjalnie stał się wolnym zawodnikiem, po tym jak jego kontrakt z Barceloną wygasł wraz z końcem czerwca. Pomimo spotkań i rozmów, które jego przedstawiciel odbył z Katalończykami w celu przedłużenia umowy, do porozumienia nie doszło.

  • Dembele 1 lipca oficjalnie stał się wolnym zawodnikiem
  • Francuz nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z Barceloną
  • Według hiszpańskiej gazety Marca zawodnik wkrótce poinformuje o swoim wyborze

Dembele wkrótce wybierze nowy klub

Francuz nie zdecydował się jeszcze na żadną inną propozycję, którą otrzymał, ale według jego otoczenia ogłosi swój przyszły klub w ciągu kilku dni.

Skrzydłowy jest bardzo chętny do pozostania na Camp Nou, mimo że oferta finansowa nie zbliża się nawet do tych proponowanych przez Chelsea, PSG czy Bayernu Monachium. Podkreślić jednak należy, że The Blues to klub, który naciska najmocniej, ponieważ Thomas Tuchel trenował go w Borussii Dortmund, twierdzi hiszpańska Marca.

Trener Barcelony Xavi Hernandez ujawnił publicznie, jak bardzo chce, aby Dembele został, co Francuz niezwykle ceni.

Barcelona, ​​Dembele, Xavi i fani – wszyscy są nieco zmęczeni operą mydlaną, która narosła wokół przyszłości Francuza. Klub i zawodnik rozpoczęli rozmowy w zeszłym roku, ale wciąż nie potrafią dojść do porozumienia.

Ponieważ wkrótce zespoły rozpoczną swoje obozy przygotowawcze do nowego sezonu, mówi się, że Dembele chce jak najszybciej wyjaśnić sprawę swojej przyszłości. Marca uważa, że gdyby nie kwestie finansowe nowego kontraktu, Francuz już dawno przedłużyłby kontrakt z Dumą Katalonii.

Zobacz również: Barcelona sprzedała część swoich praw telewizyjnych

Komentarze