Dembele uzgodnił warunki dwuletniej umowy z gigantem La Liga

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Ousmane Dembele wygląda na to, że będzie kontynuował karierę w FC Barcelonie. Zawodnik przeszedł już specjalne testy medyczne, a także uzgodnił ostateczne szczegóły związane z dwuletnią umową z klubem z Camp Nou.

  • Ousmane Dembele dogadał się z FC Barceloną
  • Francuz jest blisko parafowania dwuletniego kontraktu z Katalończykami
  • Nowa umowa zawodnika ma obowiązywać do 2024 roku

Dembele wkrótce z nową umową w Barcelonie

Ousmane Dembele trafił do FC Barcelony w 2017 roku na zasadzie transferu definitywnego z Borussii Dortmund. Suma transakcji z udziałem Francuz wyniosła 140 milionów euro. Zawodnik długo nie spłacał kredytu zaufania względem Katalończyków. Dużo zmieniło się w tej kwestii dopiero w ostatnim sezonie.

Z końcem czerwca wygasła jednak umowa reprezentanta Francji z Barceloną. Swego czasu media spekulowały, że Dembele rozstanie się z aktualnym wicemistrzem La Liga na rzecz transferu do PSG. Najnowsze wieści są jednak takie, że piłkarz nawiązał nić porozumienia z Katalończykami.

El Chiringuito TV twierdzi, że zawodnik jest już po testach medycznych, które pozwalają przypuszczać, że Dembele wkrótce podpisze nowy kontrakt z klubem z Camp Nou. Gdy tylko transakcja zostanie sfinalizowana, to Francuz będzie mógł wrócić do treningów w zespole Xaviego Hernandeza.

Wcześniej media informowały, że pensja pomocnika, który aktualnie jest bez przynależności klubowej, ulegnie 40-procentowej obniżce. Dembele ma związać się z hiszpańskim klubem umową do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: FC Barcelona sprzedała napastnika

Komentarze