Czy Dembele zostanie ostatecznie w FC Barcelonie?

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele Pressfocus

Pod koniec zimowego okienka transferowego FC Barcelona starała się pozbyć Ousmane Dembele. Francuz nie zdecydował się przedłużyć kontraktu, jednak nie udało mu się dojść do porozumienia z żadnym z klubem. Mundo Deportivo donosi, że skrzydłowy mógłby zostać na Camp Nou, ale pod warunkiem obniżenia swoich wymagań finansowych.

  • Dembele nie zdecydował się przedłużyć umowy z FC Barceloną
  • Agent Francuza liczył na transfer piłkarza do nowego klubu już zimą
  • 24-latek na razie gra pod wodzą Xaviego, a jego dyspozycja wzbudza dyskusję na temat możliwego pozostania w klubie

Pieniądze źródłem braku porozumienia ws. nowego kontraktu

Kariera Ousmane Dembele to w ostatnich tygodniach prawdziwy rollercoaster. Wypychany zimą z klubu skrzydłowy przesiedział kilka meczów na trybunach, a prezes Laporta optował za odsunięciem Francuza od składu do końca sezonu. Na to nie chciał przystać Xavi, który darzy 24-latka zaufaniem. Dembele pełnił w ostatnich meczach rolę rezerwowego, jednak regularnie otrzymywał minuty. 

W spotkaniu z Athetikiem Bilbao, Dembele po wejściu na boisko został przywitany porcją gwizdów od niezadowolonych z jego decyzji kibiców zgromadzonych na Camp Nou. Takie obrazki stały się już elementem rzeczywistości Francuza. Nie przeszkodziło mu to jednak w strzeleniu przepięknego gola i zanotowaniu dwóch asyst w meczu przeciwko Baskom. Na konferencji prasowej chwalił go bardzo trener, który podkreśla na każdym kroku jego profesjonalizm. 

Mundo Deportivo donosi, że oferta przedłużenia kontraktu wciąż jest aktualna. Gdyby Francuz chciał zostać w klubie musiałby jednak znacząco obniżyć swoje wymagania finansowe. Zdaniem prasy 24-latek świetnie dogaduje się z nowym trenerem i kolegami z zespołu, a największą przeszkodą w jego pozostaniu jest agent.

W tym sezonie Dembele wystąpił w 16 meczach w barwach FC Barcelony. Strzelił dwie bramki i zanotował pięć asyst. Jego aktualna wartość rynkowa wg portalu Transfermarkt wynosi 30 mln euro.

Czytaj też: Niepewna przyszłość Luisa Suareza w Atletico

Komentarze