Dembele: zmarnowałem pięć lat

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Ousmane Dembele udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi w rozmowie z przedstawicielami mediów. Reprezentant Francji sam przyznał, że zmarnował pięć lat swojej kariery, co może napawać optymizmem kibiców FC Barcelony i aktualnych mistrzów świata. Niewykluczone, że zawodnik zaczął rozsądniej podchodzić do życia.

  • Ousmane Dembele od 2017 roku broni barw FC Barcelony
  • Piłkarz ostatnio pozwolił sobie na chwilę szczerości
  • 25-latek wprost przyznał, że zmarnował kilka lat swojej kariery

Dembele zmienił o 180 stopni podejście do piłki nożnej?

Ousmane Dembele jeszcze w czasach Borussii Dortmund słynął z krnąbrnego charakteru. Przejawy tego miały także miejsce, gdy bronił już barw FC Barcelony. Ostatnio piłkarz wypowiedział się na temat swoich wybryków.

– Byłem młody jak każda inna osoba. Jasne, że zaliczyłem jakieś wypady na imprezy, ale nie było tego tak dużo, jak każdy myśli – przekonywał Dembele cytowany przez RMC Sport.

Ciągle raniłem udo. Aby temu zapobiec, trzeba było pracować. Ciągle mi mówiono: “Jeśli nie pracujesz, zacznie się stagnacja. Doznasz kontuzji, jeśli nie staniesz się silniejszy” – kontynuował zawodnik.

– A potem, pod rządami Koemana, wszystko uległo zmianie. Z Xavim zrobiło się jeszcze lepiej. Od tego czasu nie doznałem żadnych urazów. Będziemy dalej pracować i wszystko będzie dobrze. W Barcelonie czuję się świetnie. Czuję, że cała drużyna i cały klub ma do mnie zaufanie – powiedział Francuz.

– Zmarnowałem pięć lat, ale teraz wszyscy mówią o piłce nożnej i jest znacznie lepiej – zakończył zawodnik.

Dembele wystąpił łącznie w tym sezonie w ośmiu spotkaniach. Zanotował w nich dwa trafienia i cztery asysty. Kontrakt zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Xavi wskazał kluczowych piłkarzy dla swojego projektu

Komentarze