Dembele powiedział “tak”. FC Barcelona zmienia priorytety

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Saga dotycząca przyszłości Ousmane Dembele dobiega końca. Francuski skrzydłowy wyraził zgodę na warunki najnowszej oferty przedstawionej mu przez FC Barcelonę i wszystko wskazuje na to, że wkrótce złoży podpis pod kontraktem.

  • Ousmane Dembele zgodził się na warunki Barcelony i podpisze nowy kontrakt z klubem
  • W związku z tym na dalszy plan schodzi transfer Raphinhy
  • Barcelona ma obecnie inne transferowe cele

Dembele czeka na ustalenie ostatnich szczegółów

Dotychczasowa umowa Dembele z Barceloną wygasła 30 czerwca, ale piłkarz, choć od stycznia mógł swobodnie prowadzić negocjacje z innymi klubami, nie zdołał znaleźć sobie nowego pracodawcy. Teraz wszystko wskazuje na to, że Francuz ostatecznie będzie kontynuował karierę na Camp Nou, po tym jak zaakceptował warunki przedstawionej mu oferty.

Przed złożeniem podpisów pod umową obie strony muszą ustalić jeszcze ostatnie szczegóły, co powinno nastąpić w nadchodzących dniach. Zarówno FC Barcelona, jak i sam Dembele chcą jak najszybciej rozwiązać sprawę.

Barcelona ostatnią ofertę przedstawiła piłkarzowi pod koniec czerwca, oferując mu o 40 procent niższe wynagrodzenie od tego, które oferowała mu jeszcze w styczniu. O złożenie oferty piłkarzowi do klubowych władz apelował trener Xavi Hernandez, który chciał zatrzymać Francuza w zespole. Według hiszpańskich mediów Dembele przystał na znacznie niższe wynagrodzenie i wkrótce ponownie zostanie piłkarzem Barcelony. Umowa ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.

Raphinha schodzi na dalszy plan

Finalizacja rozmów z Dembele na temat nowego kontraktu nie sprawia, że z celownika Barcelony wypada Raphinha, choć Brazylijczyk nie będzie już priorytetem. Duma Katalonii od kilku tygodni prowadzi negocjacje z Leeds United, ale do tej pory nie była w stanie spełnić oczekiwań finansowych angielskiego klubu. Barcelona nie ma również możliwości wyrównania innych ofert, jakie otrzymał brazylijski zawodnik z innych klubów. 

Raphinha, który ma również ofertę z Chelsea, wydaje się skłaniać ku przenosinom na Camp Nou i czeka na wynik negocjacji między klubami. Przedłużenie umowy z Dembele sprawia jednak, że sprowadzenie Brazylijczyka nie będzie już tak konieczne jak wcześniej. W Barcelonie prawdopodobnie skupią się na realizacji innych priorytetowych celów, jak pozyskania Cesara Azpilicuety, Julesa Kounde, Marcosa Alonso i przede wszystkim Roberta Lewandowskiego.

Zobacz także: Celta Vigo zainteresowana bramkarzem Barcelony

Komentarze