Depay: możemy się uzupełniać z Messim i Aguero

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocus

Memphis Depay zadomawia się w Barcelonie. Holender od tygodnia trenuje z zespołem, zdążył już nawet zdobyć bramkę w debiucie przeciwko Gironie. Napastnik udzielił pierwszego dłuższego wywiadu, w którym wypowiedział się na swój temat, a także ewentualnej współpracy z pozostałymi napastnikami w drużynie.

  • Memphis Depay przeżywa pierwsze dni w roli zawodnika Barcelony
  • Holender zdążył już zadebiutować i zdobyć gola z rzutu karnego
  • 27-latek udzielił pierwszego dłuższego wywiadu, w którym wypowiedział się na temat pierwszych dni w stolicy Katalonii

Depay: potrzebowałem naładowania baterii, wkrótce będę w pełni gotowy

Memphis Depay w lipcu dołączył do Barcelony jako wolny zawodnik. Holender udał się na wakacje po Euro 2020, ale od kilku dni trenuje już z nowymi kolegami. Zdążył już nawet zadebiutować w meczu towarzyskim z Gironą, w którym pewnie wyegzekwował rzut karny.

Dla mnie bycie tutaj to błogosławieństwo. Odbiór wśród ludzi był niesamowity. Rzecz jasna, uczestnictwo w tak wielu wywiadach jest męczące, ale robię to z energią i cierpliwością. Cieszę się pierwszym tygodniem i moim debiutem. Miałem grać przez około pół godziny, a ostatecznie przebywałem na boisku ponad 50 minut. Wcześniej nie znałem Barcelony-miasta, ale ludzie są naprawdę przyjaźni. Teraz chcę je poznać lepiej – powiedział 27-latek. – Nie bombardowałem Frenkiego de Jonga zbyt często, ale wszystko, co mi przekazał, miało pozytywny wydźwięk. Myślę, że to jeden z najlepszych pomocników na świecie. Zdobywa coraz więcej doświadczenia i będzie jeszcze lepszy. Dobrze się z nim trenuje, a to ważne w drużynie – wyznał Holender w odpowiedzi na pytanie o reprezentacyjnego, a teraz również i klubowego, kolegę.

Oranje odpadli z Euro 2020 już w 1/8 finału. Po turnieju Depay udał się na krótkie wakacje.

Nie przestrzegałem konkretnego planu podczas wakacji. Musiałem się odciąć. Od dawna nie miałem prawdziwych wakacji z powodu zamieszania z Covidem, więc sprezentowałem sobie totalną “przerwę” i teraz czuję się świeżo. Teraz czas, by ciężko trenować. Może ludzie nie zdawali sobie z tego sprawy, ale w meczu z Gironą byłem zmęczony, a nogi miałem ciężkie. Myślę, że wkrótce będę gotowy – obiecał Holender.

“Celem są trofea”

Kibicom Barcelony z pewnością spodobała się także wypowiedź Depaya na temat postawionych sobie celów.

Celem jest wygrywanie trofeów. Właśnie dlatego trafiłem do tego klubu. Postaram się dać z siebie wszystko, by osiągnąć ten cel. Mój styl? Zawsze staram się stwarzać duże niebezpieczeństwo i grać bezpośrednio. Szukam najkrótszej drogi do zdobycia bramki. Jestem kreatywny. Uwielbiam sposób, w jaki gra Barca i chcę się jak najszybciej dostosować. – wyznał 27-latek. Nie mogło też zabraknąć pytania o Leo Messiego, który wciąż nie przedłużył kontraktu z Dumą Katalonii. – Gra z nim byłaby niesamowita. Mam nadzieję, że to okaże się możliwe. Ma cechy, których potrzebuje zespół i ważne byłoby, aby budować drużynę wokół niego. W zespole jest mnóstwo talentu. Wspaniale byłoby grać i wygrywać u boku Messiego. Ja, on i Sergio Aguero różnimy się od niego, ale według mnie różnimy się od siebie. Mam inne mocne strony niż Kun czy jakikolwiek inny zawodnik. Myślę, że nasza trójka [Depay, Messi i Aguero – przyp. PP] może być kompatybilna – uważa nowy nabytek Blaugrany.

Barcelona rozpocznie sezon ligowy 15 sierpnia starciem z Realem Sociedad. Wcześniej rozegra jeszcze trzy sparingi, w których Memphis Depay i inni nowi zawodnicy postarają się dopasować do stylu gry drużyny.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 12:15.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze