Depay doczeka się transferu? Wszystko ustalone

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Memphis Depay był jednym z celów transferowych Barcelony na letnie okno transferowe. Do transferu nie doszło, mimo że kataloński klub porozumiał się tej sprawie z Olympique Lyon, a także ustalił warunki kontraktu z samym piłkarzem. Powodem był limit wynagrodzeń. Jak informuje Sport, Barcelona nie zrezygnowała jednak z pozyskania Holendra i jest przekonana, że zasili on drużynę Ronalda Koemana już w styczniu.

Czytaj dalej…

Barcelona nie mogła sobie pozwolić na finalizację transferu Depay’a ze względu na limit wynagrodzeń. Władze katalońskiego klubu do końca liczyły, że sfinalizowanie transferu będzie możliwe dzięki wytransferowaniu innych piłkarzy. Kluczowa dla całej transakcji była osoba Ousmane Dembele, którego Barcelona była gotowa oddać do Manchesteru United. Francuz na takie rozwiązanie się jednak nie zgodził i pozostał na Camp Nou.

Barcelona prosi o cierpliwość

Jak informuje dziennik Sport, Depay chciał i nadal chce grać w Barcelonie. Przedstawiciele Dumy Katalonii poprosili go o cierpliwość, mając nadzieję na sfinalizowanie transferu za 2,5 miesiąca, kiedy otwarte zostanie zimowe okno transferowe. Wszystkie strony uzgodniły, że do sprawy wrócą w styczniu. Do tego czasu FC Barcelona będzie miała czas na znalezienie dla Holendera miejsca w swoim zespole. Jeżeli tak się stanie, Depay przeniesie się na Camp Nou na pół roku przed wygaśnięciem jego kontraktu z klubem.

Głównym celem Barcelony na najbliższe miesiące pozostaje wytransferowanie Dembele. Kataloński klub zamierza wkrótce spotkać się z menedżerem piłkarza, dając mu do zrozumienia, że nie ma on przyszłości na Camp Nou. Nie jest bowiem tajemnicą, że Ronald Koeman nie liczy Francuza. Innym zawodnikiem, z którym Duma Katalonii będzie chciała się rozstać jest Martin Braithwaite.

Komentarze