Memphis Depay odejdzie z Barcelony za darmo

Memphis Depay
Memphis Depay fot. PressFocus

FC Barcelonie nie uda się zarobić na Memphisie Depayu. Przedstawiciele Holendra negocjują odejście z klubu wskutek rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Najpierw jednak napastnik musi znaleźć nowego pracodawcę.

  • Po długich negocjacjach Memphis Depay zgodził się na odejście z Barcelony
  • “Duma Katalonii” nie zarobi na nim żadnych pieniędzy. Zamiast tego dojdzie do rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron
  • Aby ten ruch został sfinalizowany, najpierw Holender musi dogadać się z nowym pracodawcą

Barcelona pozbędzie się Depaya

Plan FC Barcelony spełni się tylko połowicznie. Uda jej się pozbyć obciążającego finanse Memphisa Depaya, ale na samym odejściu nie zarobią żadnych pieniędzy. Widząc powszechne zainteresowanie jego usługami, początkowo władze planowały sprzedać Holendra za 20 milionów euro.

Już wiemy, że do tego na pewno nie dojdzie. Fabrizio Romano przekonuje, że przedstawiciele 28-latka ustalają właśnie jego odejście. Będzie to przedwczesne rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Depay otrzymał wolną rękę w kwestii poszukiwania nowego pracodawcy. Zanim rozstanie zostanie sfinalizowane, najpierw napastnik musi wyjaśnić swoją przyszłość i dogadać się z jakimś zespołem. Jest zdecydowany na rozważenie ofert pochodzących jedynie z czołowych europejskich ekip.

Dlaczego Barcelona pozbywa się Depaya? Holender nie znalazł uznania w oczach Xaviego, a po transferze Roberta Lewandowskiego w linii ataku zrobił się zbyt duży ścisk. Hiszpański trener chce zatrzymać Aubameyanga, zatem to były zawodnik Manchesteru United stał się postacią zbędną.

80-krotny reprezentant Holandii rozegrał dla Barcelony łącznie 37 spotkań, co przełożyło się na 13 trafień i 2 asysty.

Zobacz również: Kroos wstrzymuje się z decyzją o przyszłości do końca sezonu

Komentarze