Depay stawia Barcelonie warunek

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocus

Memphis Depay od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do Barcelony. Jak się okazuje, podpisanie przez niego kontraktu z katalońskim klubem nie jest wcale takie pewne. W dużym stopniu będzie to uzależnione od decyzji władz Barcelony w sprawie Ronalda Koemana.

27-letni Depay po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Olympique Lyon na zasadzie wolnego transferu. Jego obecna umowa z francuskim klubem wygasa bowiem 30 czerwca 2021.

Koeman kluczem do transferu Depay’a

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że jego kolejnym klubem będzie FC Barcelona, która jego pozyskaniem zainteresowana była już w styczniu. Wówczas do transferu jednak nie doszło, ale Duma Katalonii nie rezygnowała ze starań o Holendra.

Sam piłkarz miał być również zdecydowany na przenosiny na Camp Nou, ale w międzyczasie duży znak zapytania stanął przy przyszłości trenera Ronalda Koemana. Z każdym dniem coraz bardziej prawdopodobne jest rozstanie Barcelony z holenderskim szkoleniowcem. Tymczasem, jak informuje Mundo Deportivo, Depay swoje przenosiny do stolicy Katalonii uzależnia właśnie od możliwości współpracy z byłym selekcjonerem reprezentacji Holandii. Jeżeli ten zostanie zwolniony, Depay również obierze inny kierunek.

Reprezentant Holandii nie może jednak narzekać na brak zainteresowania. Jego pozyskaniem poważnie zainteresowany ma być również Juventus. Stara Dama miała nawet zaoferować mu lepsze warunki finansowe od tych przedstawionych przez Barcelonę.

Komentarze