Depay ustalił warunki kontraktu z Barceloną

Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Znany dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że Memphis Depay ustalił warunki indywidualnego kontraktu z FC Barceloną. Transfer dojdzie do skutku, jeżeli działacze Dumy Katalonii dojdą do finalnego porozumienia z Les Gones.

Czytaj dalej…

Sytuacja w sprawie Depaya zmienia się dynamicznie. Jeszcze na początku tego tygodnia prezydent Lyonu, Jean Michel Aulas udzielił wywiadu, w którym powiedział, że jego klub nie chce stracić swojego najlepszego gracza i nie interesują go negocjacje z Barceloną. Okazuje się jednak, że sam zawodnik ma inne plany. Holender i jego agent wzięli spawy w swoje ręce i zaczęli kilka dni temu kontaktować się z Dumą Katalonii.

Depay chce grać w Barcelonie

Jak donosi dziennikarz Fabrizio Romano, teraz wszystko zależy od samych klubów. “Memphis Depay uzgodnił warunki kontraktu z Barceloną po tym, jak kilka dni temu strony zaczęły ze sobą się kontaktować. Ostateczne porozumienie musi zostać zawarte między Barceloną a OL. Rozmowy trwają” – czytamy w Tweecie Romano.

Wygląda więc na to, że Depay nie daje Lyonowi wyboru. Zwłaszcza, że odrzucił wcześniej możliwość negocjacji nowego kontraktu. Jego obecna umowa wygasa latem 2021 roku, więc jeśli Les Gones nie sprzedadzą go już teraz, to za paręnaście miesięcy mogliby stracić go nie dostając ani jednego euro.

Barca sprowadzi też Wijnalduma?

Memphis Depay to nie jedyny piłkarz, o którego zabiega Duma Katalonii. Fabrizio Romano napisał też na Twitterze o negocjacjach jakie Barcelona rozpoczęła w sprawie Georginio Wijnalduma. Na razie rozmowy prowadzone są tylko z przedstawicielami samego zawodnika i nie wpłynęła, przynajmniej póki co, żadna oferta na stół Liverpoolu.

Wijnaldum występuje na Anfield od 2016 roku i jak dotąd rozegrał w barwach The Reds 141 spotkań, w których strzelił czternaście goli. Ma na koncie 64 występy w reprezentacji Holandii.

Komentarze