Deportivo wyszarpnęło remis w końcówce

Jose Morales
Jose Morales PressFocus

Deportivo Alaves wyrwało remis w końcówce starcia z Levante (2:2). Dublet dla gości zdobył Jose Morales, a gola na wagę remisu zanotował Joselu.

Mistrzowska odpowiedź “Komendanta”

Odkąd Levante zapewniło już sobie utrzymanie i odpadło z Pucharu Hiszpanii, zespół znacznie obniżył loty. Wydawało się zatem, że walczące o pozostanie w ekstraklasie Deportivo Alaves czekać może relatywnie łatwe spotkanie zwieńczone sięgnięciem po komplet punktów. Nic bardziej mylnego. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście już w 18. minucie, ale uderzeniu Jorge Miramona zabrakło nieco rotacji. Później, jakby znikąd, prowadzenie objęli podopieczni trenera Callejy. Luis Rioja zabawił się na skrzydle i dośrodkował. Piłkę usiłował wybić Rober Pier, ale trafił prosto do Robera Pier. Gracz Deportivo Alaves huknął i nie dał szans golkiperowi Levante. Baskowie nie nacieszyli się jednak długo prowadzeniem.

Jeszcze przed przerwą popis dała największa gwiazda Levante. W 36. minucie skrzydłem ruszył Jorge de Frutos i idealnie dograł do Jose Moralesa. “Komendant” pięknym wolejem przywrócił remisowy rezultat. Kilka minut później 33-latek wykorzystał szybką kontrę i podanie Daniela Gomeza, pewnym wykończeniem nie dając szans Fernando Pacheco. Po zmianie stron Levante liczyło jedynie na utrzymanie wyniku i przez długi czas goście robili to skutecznie. W końcówce jednak ich kunktatorstwo się zemściło. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Joselu. Już zza linii futbolówkę wygarnął Dani Cardenas, ale arbiter – rzecz jasna – nie dał się nabrać.

Spotkanie otwierające sobotę w La Lidze zakończyło się podziałem punktów i trzeba przyznać, że to sprawiedliwy wynik, choć Joselu mógł mieć tego dnia na koncie więcej niż jedną bramkę. Deportivo kontynuuje zbieranie oczek i zrobiło kolejny krok w kierunku utrzymania w ekstraklasie.