Raul Garcia
Raul Garcia fot. SPORT PICTURES

Derby dla Athletic Bilbao

W drugim piątkowym boju w ramach trzeciej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Athletic Bilbao pokonało w derbach Kraju Basków zawodników Realu Sociedad San Sebastian 2:0. Czerwono-biali przełamali się zatem po dwóch z rzędu porażkach z teamem z Estadio Anoeta.

Według bukmacherów faworytem potyczki toczonej na San Mames Barria byli gospodarze. Podopieczni Imanola Alguacila wychodzili jednak z założenia, że derby rządzą się swoimi prawami, więc liczyli na pokonanie swojego rywala.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na trybunach nie musieli długo czekać, bo już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Inaki Williams. 25-latek wykorzystał podanie Capy, kierując piłkę do siatki strzałem z mniej więcej ośmiu metrów.

Tymczasem w 28. minucie prowadzenie Basków z Bilbao podwyższył Raul Garcia, popisując się absolutnie genialnym uderzeniem sprzed pola karnego. Jednocześnie gospodarze na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron więcej goli już nie padło, więc Athletic wygrało spotkanie 2:0. Dzięki tej wiktorii drużyna Gaizki Garitano ma siedem punktów na koncie, co sprawia, że w ligowej tabeli na razie ustępują miejsca tylko Sevilli FC.

Atheltic Bilbao – Real Sociedad San Sebastian 2:0 (2:0)

1:0 Williams 11′
2:0 Garcia 28′