Derby dla Realu!

Karim Benzema
Karim Benzema fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Real Madryt zwycięski w derbach! W sobotnim meczu na Santiago Bernabeu, Królewscy wygrali skromnie 1:0 po trafieniu Karima Benzemy. Dzięki tej wygranej podopieczni Zinedine’a Zidane umocnili się na prowadzeniu w tabeli La Liga.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu gry świetną okazję do uzyskania prowadzenia dla Realu miał Ramos, ale po rzucie rożnym źle trafił w piłkę. W odpowiedzi przed szansą stanął Vitolo, ale jego uderzenie wybronił Courtois.

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich okazji, ale najlepszą okazję w 42. minucie miało Atletico. Po szybkim kontrataku, z piłka w pole karne wpadł Correa, ale mając przed sobą tylko bramkarza Królewskich uderzył obok słupka.

W 56. minucie kibice na Santiago Bernabeu doczekali się pierwszego gola. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Mendy’ego z lewej strony boiska, do siatki z pięciu metrów pewnie trafił Karim Benzema.

Jak się później okazało była to jedyna bramka sobotniego spotkania. W efekcie Królewscy mogli cieszyć się z derbowego zwycięstwa.

Real Madryt – Atletico Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Benzema 56′