Derby dla Sevilli!

Bez niespodzianki zakończyły się niedzielne derby Sewilli. Sevilla w roli gościa pokonała 2:1 Real Betis.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Sevilli, która w 13. minucie objęła prowadzenie. Do odbitej przez jednego z zawodników Realu Betis w polu karnym dopadł Lucas Ocampos i płaskim strzałem zaskoczył Joela Roblesa.

Real Betis do wyrównania doprowadzić tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Emerson zgrał piłkę głową przed bramkę, a do siatki uderzeniem z czterech metrów trafił Loren.

Dziesięć minut po przerwie Sevilla ponownie wyszła na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Evera Banegi, do siatki w sytuacji sam na sam trafił Luuk de Jong. Wynik 2:1 dla gości utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, choć gospodarze mieli swoje sytuacje po których mogli doprowadzić do wyrównania.

Real Betis – Sevilla 1:2 (1:1)

0:1 Ocampos 13′