Sergi Enrich
Sergi Enrich PressFocus

Derby Kraju Basków na remis. Real Sociedad ponownie na czele

Real Sociedad zaliczył trzeci remis z rzędu, ale mimo to udało mu się awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Jedenastka z San Sebastian tym razem podzieliła się u siebie punktami (1:1) w derbowym meczu z Eibar. W szeregach gości po raz kolejny szansy występu nie otrzymał Damian Kądzior.

Przed niedzielnym meczu piłkarze Realu Sociedad zdawali sobie sprawę, że mogą wrócić na fotel lidera. Wszystko z powodu sobotniej porażki Atletico Madryt, które w derbowym meczu musiało uznać wyższość Realu Madryt.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu była dość wyrównana, ale piłkę w bramce rywali potrafili umieścić tylko gospodarze. W 20. minucie kapitalnym uderzeniem z kilkunastu bramkarza Eibar pokonał Ander Barrenetxea. Piłka zanim wylądowała w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki. Goście przed przerwą nie zdołali odpowiedzieć.

Eibar defensywę Realu Sociedad zdołało zaskoczyć w 65. minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i zgraniu piłki spod linii końcowej, na piątym metrze dopadł do niej Sergi Enrich i nie dał szans bramkarzowi.

W 80. minucie piłkarze gospodarzy podnieśli ręce w gestii triumfu, po tym jak do bramki z bliska trafił Igor Zubeldia, ale ich radość była jednak przedwczesna. Po analizie powtórek sędzia gola nie uznał, bowiem zawodnik gospodarzy znajdował się na spalonym. Ostatecznie wynik 1:1 nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka arbitra.

Dla Realu Sociedad to trzeci ligowy remis z rzędu. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki jedenastka z San Sebastian podzieliła się punktami z rywalami już szósty kolejny raz. Dla gospodarzy niedzielnego meczu to również dziesiąty mecz bez porażki.