Derby Madrytu bez goli

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Gracze Atletico zremisowali z Realem 0:0. Obecnie gospodarze są na trzecim miejscu w tabeli. Królewscy utrzymali pierwszą lokatę.

Co działo się w tym spotkaniu? W ósmej minucie na uderzenie zdecydował się Felix. Zawodnik Atletico nie przymierzył jednak wystarczająco dokładnie.

W 37. minucie szczęścia próbował Kroos. Na posterunku był jednak bramkarz gospodarzy, który popisał się udaną interwencją.

Kilkadziesiąt sekund potem odpowiedział Felix. Było blisko, ale ostatecznie piłka przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Courtois.

Kilka minut później ponownie obserwowaliśmy pojedynek pomiędzy Oblakiem i Kroosem. Znowu górą był słoweński bramkarz Los Colchoneros.

W 57. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Nacho zagrywał do Bale’a, lecz Walijczyk fatalnie przestrzelił.

W 73. minucie szansę miał Modrić. Jego strzał z ostrego kąta minął jedną bramkę Atletico.

W 75. minucie po raz kolejny swoimi umiejętnościami wykazał się Oblak. Tym razem golkiper bardzo dobrze obronił uderzenie autorstwa Benzemy.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Atletico – Real 0:0