Derby Madrytu dla Realu! (video)

Ósme z rzędu ligowe zwycięstwo nad Atletico odnieśli w sobotni wieczór piłkarze Realu Madryt. Derbowy pojedynek na Vicente Calderon zakończył się wygraną 2:1 Królewskich, choć to gospodarze prowadzili od czwartej minuty. Dzięki tej wygranej zespół Jose Mourinho powiększył do sześciu punktów przewagę w tabeli nad swoim lokalnym rywalem.

Królewscy do sobotniego spotkania przystąpili w mocno rezerwowym składzie. Z wyjściowej jedenastki, która rozpoczynała ostatni mecz z Borussią Dortmund, w składzie zostało zaledwie trzech piłkarzy. Trener Jose Mourinho zdecydował się dać szansę występy zmiennikom. Szkoleniowiec Atletico desygnował do gry najmocniejszy skład.

Pojedynek na Vicente Calderon doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego, Diego Lopez odbił piłkę na bok. Dopadł do niej jednak Godin, dograł przed bramkę do nieobstawionego Falcao, który nie miał żadnych problemów z trafieniem do praktycznie pustej bramki.

Wystaw noty zawodnikom Atletico i Realu >>

Na wyrównującego gola nie trzeba było długo czekać. Courtois musiał wyciągać piłkę z siatki w 13. minucie, po tym jak niefortunnie w polu karnym, po dośrodkowaniu Di Marii, interweniował Juanfran. Obrońca Atletico wpakował piłkę do własnej bramki.

W kolejnych minutach kibice nie oglądali ciekawego spotkania. Bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Optyczną przewagę mieli gospodarze, oni również częściej gościli w polu karnym rywali. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Falcao i Godin, ale piłka po ich strzałach głową mijała bramkę. Królewscy najlepszą okazję stworzyli sobie w 41. minucie, ale pojedynek z Courtois przegrał Benzema.

W 56. minucie dobrą akcję przeprowadzili podopieczni Diego Simeone, którzy wymanewrowali defensywę Realu, ale nie wykorzystał tego Gabi, który mając przed sobą praktycznie tylko bramkarza, fatalnie skiksował. Kilka chwil później obok bramki z dystansu uderzał Raul Garcia. Tymczasem w 63. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli Królewscy. Po prostopadłym podaniu Benzemy, z piłką w polu karnym znalazł się Di Maria i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.

Do końca spotkania Atletico dążyło do zdobycia wyrównującego gola, ale skutecznie spisywała się defensywa Realu. Najgroźniej było po strzale Filipe Luisa, po którym piłka trafiła w boczną siatkę. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i goście mogli świętować derbowe zwycięstwo.

Atletico Madryt – Real Madryt 1:2 (1:1)
1:0 Falcao 4′
1:1 Juanfran (sam.) 13′
1:2 Di Maria 63′

Atletico – Filipe Luis 12′, Koke 25′, Raul Garcia 61′, Diego Costa 74′
Real – Albiol 7′, Khedira 18′, Pepe 19′, Morata 41′

Atletico: Courtois – Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis – Mario (74′ Cristian Rodriguez), Gabi, Koke, Raul Garcia (71′ Adrian) – Diego Costa, Falcao

Real: Diego Lopez – Essien (70′ Varane), Carvalho, Albiol, Nacho – Pepe, Khedira – Di Maria (77′ Modrić), Kaka (67′ Xabi Alonso), Morata – Benzema

sędzia: Perez Lasa

RELACJA MINUTA PO MINUCIE

Koniec meczu

90 min – Sędzia doliczył trzy minuty.

86 min – W odpowiedzi bardzo niecelny strzał Benzemy zza pola karnego.

86 min – Mocne uderzenie Filipe Luisa z lewej strony pola karnego, ale piłka trafia tylko w boczną siatkę.

77 min – Ostatnia zmiana w zespole Realu. Modrić za Di Marię.

74 min – Zmiana. Cristian Rodrigueza za Mario.

74 min – Żółta kartka dla Diego Costy.

71 min – Zmiana także w Atletico. Adrian za Raula Garcię.

70 min – Druga zmiana w zespole Realu. Za Essiena wchodzi Varane.

67 min – Pierwsza zmiana w drużynie gości. Xabi Alonso zmienił Kakę.

66 min – Gorąco pod bramką Realu. Po zagraniu Diego Costy spod linii końcowej, bardzo dobrze interweniował jednak Diego Lopez.

63 min2:1 dla Realu! Benzema prostopadle zagrał do wbiegającego w pole karne Di Marii, który precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans Courtois.

61 min – Żółta kartka dla Raula Garcii.

60 min – Falcao pada w polu karnym naciskany przez Essiena, ale sędzia nie dyktuje jedenastki.

57 min – Teraz odważna próba uderzenia Raula Garcii z dystansu. Piłka minęła bramkę.

56 min – Świetna okazja dla Atletico. Gospodarze świetnie ograli defensywę rywali, ale w decydującym momencie Gabi fatalnie przestrzelił.

56 min – Kolejne dośrodkowanie w pole karne Królewskich i dobra interwencja Diego Lopeza.

54 min – Obraz gry nie uległ zmianie względem pierwszej połowy. Drużyny mają olbrzymie problemy z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji.

49 min – Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, celnie głową strzelał Raul Garcia. Diego Lopez nie daje się zaskoczyć.

46 min – Druga połowa rozpoczęta. Zapraszamy także do obejrzenia bramek z pierwszej połowy.

Koniec I połowy

41 min – Świetna okazja dla Realu, jednak Courtois wygrywa pojedynek z Benzemą. To była stuprocentowa sytuacja.

41 min – Żółta kartka dla Moraty.

35 min – Optyczną przewagę mają gospodarze, gra częściej toczy się na połowie Realu. Królewscy mają duże problemy ze zbliżeniem się do pola karnego Atletico.

31 min – Po dośrodkowaniu Koke z rzutu wolnego, piłkę głową trącił Godin, ale minęła ona bramkę Diego Lopeza.

30 min – Nie jest to świetne widowisko. Brakuje składnych akcji i klarownych sytuacji. Gra jest bardzo często przerywana faulami.

25 min – Sędzia nie zamierza poprzestawać i pokazuje kolejną kartkę. Tym razem Koke.

20 min – Falcao dopadł do piłki po dośrodkowaniu Gabiego z lewego skrzydła, tym razem główkował niecelnie.

19 min – Sędzia ponownie wyciąga kartkę. Ukarany Pepe.

18 min – Kolejna kartka. Tym razem ukarany Khedira za faul na Gabim.

13 min1:1! Po dośrodkowaniu Di Marii z rzutu wolnego, niefortunnie interweniował Juanfran i piłka wylądowała w siatce.

12 min – Druga kartka w tym meczu. Tym razem dla zawodnika Atletico – Filipe Luisa, który faulował Di Marię.

8 min – Koke uderzał z narożnika pola karnego Królewskich, piłka przeszła obok bliższego słupka.

7 min – Żółta kartka dla Albiol za faul na Diego Coście.

4 minGooool dla Atletico! Falcao! Po strzale z rzutu wolnego, Diego Lopez odbił piłkę na bok. Dopadł do niej Godin i dośrodkował przed bramkę, gdzie kolumbijski napastnik nie miał problemów ze skierowaniem głową piłki do siatki.

1 min – Królewscy rozpoczęli spotkanie.