Diakhaby skrytykował postawę władz La Liga

Mouctar Diakhaby
Mouctar Diakhaby Pressfocus

Podczas niedzielnej rywalizacji Cadizu z Valencią (2:1) doszło do skandalu. W pierwszej połowie mecz został przerwany przez rasistowski incydent, którego miał dopuścić się zawodnik beniaminka – Juan Cala. Hiszpanie słyną z dywagacji na kontrowersyjne tematy, więc nie ma mowy żeby ta sprawa została szybko zmieciona pod dywan.

Czarnoskóry piłkarz Nietoperzy ma żal do władz ligi

Według doniesień “Marci” stoper Valencii, Mouctar Diakhaby uważa, że nie otrzymał wystarczającego wsparcia ze strony ligi, aby udowodnić swoje roszczenia wobec incydentu związanego z piłkarzem Kadyksu, Juanem Calą. Hiszpański dziennikarz, Hector Gomez umieścił na Twitterze fragment audio, na którym wyraźnie słychać rasistowskie obelgi w kierunku Francuza.

Na wszystko szybko zareagował sam pokrzywdzony. Przy okazji dał do zrozumienia, że być może jest to jego ostatni sezon w Hiszpanii.

– Milczeć to jak być wspólnikiem La Liga, dobranoc – dodał od siebie Diakhaby.

Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna

Komisja powołana prze Hiszpański Związek Piłki Nożnej wszczęła nadzwyczajną procedurę dyscyplinarną w celu zajęcia się rzekomą zniewagą rasistowską Juana Cala z Cadiz wobec Mouctara Diakhaby z Walencji. Dzieje się tak po przestudiowaniu i otrzymaniu raportu pomeczowego, a także sprawy przedstawionej przez Komitet ds. Integralności, w którym uznano, że padła poważna zniewaga na tle rasowym. Dziennikarz Isaac Fouto oświadczył, że w ten sposób została otwarta nadzwyczajna sprawa, która dokona przeglądu całej sytuacji i ostatecznie zdecyduje, czy Cala zostanie zawieszony, czy też nie.

Po końcowym gwizdku Cala bronił swojej niewinności. Natomiast podczas konferencji prasowej powiedział nawet, że Diakhaby się mylił.

– Nie wiem, czy Diakhaby to wymyślił, czy źle to zinterpretował? Nie wiem – powiedział Cala.

La Liga podejmuje działania zmierzające do zakończenia śledztwa. Wysłano dźwięk z meczu do wyspecjalizowanej firmy, która oczyści wszelkie możliwe szumy i poprawi zapis audio w momencie, w którym rzekomo nastąpił atak na tle rasowym.

Komentarze