Diego Costa bliski znalezienia nowego klubu

Diego Costa
Diego Costa fot. PressFocus

Diego Costa już wkrótce podpisze umowę z nowym pracodawcą i zaliczy głośny powrót do LaLigi. Środkowy napastnik zwiąże się roczną współpracą z Rayo Vallecano. O wyborze klubu zadecydowały w głównej mierze aspekty rodzinne, bowiem były reprezentant Hiszpanii miał na stole korzystniejsze finansowo oferty.

  • Diego Costa od kilku miesięcy pozostawał na piłkarskim bezrobociu. W styczniu 2022 roku rozstał się z brazylijskim Atletico Mineiro
  • 33-latek miał na stole wiele ofert, ale finalnie zdecydował się na Rayo Vallecano. Szczególny wpływ na ten wybór miały aspekty rodzinne
  • Obie strony są bliskie porozumienia. Na mocy rocznego kontraktu Costa zarobi około milion euro (plus zmienne)

Głośny powrót do LaLigi

Diego Costa przez niemal całą swoją karierę przebywał w Hiszpanii, choć jego najlepsze lata przypadły na okres gry w Premier League. W barwach Chelsea sięgnął po dwa krajowe mistrzostwa, a jego 89 ligowych występów zaowocowało strzeleniem 52 bramek.

W 2018 roku środkowy napastnik ponownie znalazł się w Atletico Madryt, choć z czasem przestał pełnić istotną rolę w zespole. Wyraźnie pogorszyła się również jego dyspozycja strzelecka i fizyczna. Nie może zatem dziwić, że trzy lata później obie strony podziękowały sobie za współpracę.

24-krotny reprezentant Hiszpanii miał problem ze znalezieniem kolejnego klubu. Udało się po półrocznym rozbracie z piłką. Pomocną dłoń do zawodnika wyciągnęło brazylijskie Atletico Mineiro, gdzie Costa spędził kolejne sześc miesięcy.

Na początku 2022 roku 33-latek ponownie został bez klubu. Na przestrzeni kilku miesięcy otrzymał wiele ofert, lecz czekał z podjęciem decyzji. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo jego ścieżki zbiegną się z Rayo Vallecano.

Na mocy rocznego kontraktu Costa miałby zarobić milion euro (plus zmienne). Były gracz Chelsea ma na stole korzystniejsze finansowo propozycje, lecz przeprowadzka do Madrytu wiąże się z aspektami rodzinnymi. Zarówno klub, jak i zawodnik są pozytywnie nastawione do ewentualnej współpracy, zatem w najbliższych dniach możemy spodziewać się jej oficjalnego potwierdzenia.

Zobacz również: Barcelona chce jeszcze przed meczem z Juve dopiąć transfer Kounde

Komentarze