Diego Costa blisko nowego klubu. Ma kuszącą ofertę

Atletico Madryt
Atletico Madryt PressFocus

Jak donoszą media na Półwyspie Iberyjskim, Diego Costa może przenieść się do Benfiki. Portugalczycy przygotowują dla niego kuszącą ofertę dwuletniego kontraktu. Czy piłkarz pozostający bez klubu się na nią zdecyduje?

Diego Costa pozostaje bez pracodawcy od grudnia, gdy zdecydował się na rozwiązanie umowy z Atletico Madryt. Napastnikowi najwyraźniej się nie spieszy. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie związał się z nikim nową umową. Miał oferty z takich klubów jak Sao Paulo, Palmeiras czy Wolverhampton.

Może się okazać, że Diego Costa wyląduje ostatecznie w Benfice. Media donoszą, że Portugalczycy chcą dać napastnikowi 2-letnią umowę i premię 3 milionów euro przy podpisaniu kontraktu.

Powrót do Portugalii

Diego Costa grał już wcześniej z Portugalii, bo w 2006 roku zasilił szeregi Sportingu Braga. Występował też na wypożyczeniu w FC Panafiel. Do Atletico trafił rok później za 1,5 miliona euro.

Benfice przydałby się nowy napastnik, bo walczy o czołowe lokaty w portugalskiej Superlidze. Po 22 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do wicelidera.

Komentarze