Diego Costa może wrócić do La Ligi. Trwają rozmowy

Diego Costa
Diego Costa PressFocus

Prezes Rayo Vallecano prowadzi rozmowy z Diego Costą w sprawie podpisania kontraktu. Wątpliwości co do zdrowia napastnika ma jednak trener madryckiej drużyny, Andoni Iraola.

  • Diego Costa pozostaje bezrobotny od stycznia, gdy zakończył swoją karierę w Atletico Mineiro
  • O angażu 33-latka myśli prezes Rayo Vallecano
  • Trener Iraola ma już jednak w składzie weterana – Falcao – i obawia się o dyspozycję drugiego, tak wiekowego napastnika

Costa budzi entuzjazm, ale i wątpliwości

Chociaż Diego Costa od ponad pół roku nie może znaleźć pracodawcy, wciąż budzi w Hiszpanii pewne zainteresowanie. Tam wciąż pamięta się fantastyczny okres kontrowersyjnego napastnika w Atletico Madryt, ale i jego epizody na wypożyczeniach, jak choćby w Rayo Vallecano.

Dziennikarze ze stolicy donoszą, że prezes klubu z Estadio de Vallecas, Raul Martin Presa, porozumiał się z Costą. Snajper marzy o powrocie na Półwysep Iberyjski, a Presa uważa taki ruch za świetny pod względem marketingowym. Więcej wątpliwości budzą kwestie sportowe. 33-latek już od kilku sezonów nie jest okazem zdrowia. To właśnie ono nie pozwoliło mu pokazać pełni potencjału po powrocie z Chelsea do Atletico za 60 milionów euro.

I dlatego też nad daniem zielonego światła transakcji waha się Andoni Iraola. Szkoleniowiec Rayo ma do dyspozycji dwie główne opcje w ataku. Pierwsza to młody prospekt, wypożyczony z Atletico Sergio Camello. Drugi to Radamel Falcao. Oczywiście, transfer 36-latka wzbudził ogromne zainteresowanie klubem, jednak Kolumbijczyk zdołał rozegrać zaledwie 24 spotkania w minionym sezonie. Trener nie chce drugiego tak wiekowego snajpera, z którego będzie mógł korzystać z rzadka.

Costa odcisnął swoje piętno na La Lidze. Rozegrał w tych rozgrywkach 205 spotkań. Zanotował w nich 73 bramki i 38 asyst, dwukrotnie sięgając po mistrzostwo.

Czytaj więcej: Real naciska na sprzedaż dwóch graczy.

Komentarze