Diego Costa negocjuje rozstanie z Atletico. Grożą mu wysokie kary

Diego Costa
Diego Costa PressFocus

Napastnik Atletico Madryt Diego Costa zwrócił się w ostatnich dniach do klubu z prośbą o wcześniejsze rozwiązanie obowiązującego do 30 czerwca 2021 roku kontraktu. Aktualnie obie strony starają się znaleźć w tej kwestii porozumienie i wszystko wskazuje na to, że reprezentant Hiszpanii rozegrał już swoje ostatnie spotkanie w drużynie Diego Simeone.

El Mundo informuje, że Atletico jest gotowe przystać na prośbę doświadczonego napastnika, ale także stawia w tej kwestii warunki. W porozumieniu dotyczącym rozwiązania umowy miałaby się znaleźć klauzula praktycznie uniemożliwiająca piłkarzowi dołączenie do jednego z rywali klubu. Na jej mocy Diego Costa zostałby ukarany grzywną w wysokości 25 milionów euro, jeżeli dołączyłby do jednego z trzech hiszpańskich klubów – Realu Madryt, Barcelony lub Sevilli. Mniejsza kara, bo w wysokości pięciu milionów euro, dotyczyłaby przenosin do innego klubu występującego w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Porozumienie wydaje się być kwestią czasu. Potwierdzać to może również nieobecność Diego Costy na poniedziałkowym treningu drużyny.

Oficjalnym powodem chęci rozstania Diego Costy z Atletico mają być względy rodzinne, ale nie jest tajemnicą, że piłkarz nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w zespole. Jego pozycja w drużynie straciła na znaczeniu po dołączeniu do niego Luisa Suareza. Urugwajczyk aktualnie znajduje się wyżej w hierarchii trenera Diego Simeone.

Według hiszpańskich mediów głównym kandydatem do zastąpienia Diego Costy w Atletico jest Arkadiusz Milik.

Komentarze