Diego Martinez po awansie. “Osiągnęliśmy coś historycznego”

Diego Martinez
Diego Martinez PressFocus

Granada w swoim debiucie w europejskich pucharach pokonała w dwumeczu Napoli i awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. Po meczu trener Hiszpanów nie krył zadowolenia.

Granada śni sen debiutanta

W swojej niemal 90-letniej historii, zespół z Grenady nigdy nie grał w europejskich pucharach. Trener Diego Martinez poprowadził tam swoich podopiecznych po raz pierwszy i od razu zanotował historyczne wyniki. Andaluzyjczycy awansowali z drugiego miejsca, ustępując miejsca PSV i wylosowali Napoli. W pierwszym spotkaniu pokonali znacznie wyżej notowanego rywala 2:0, a w rewanżu przegrali 1:2, co nie przeszkodziło im w awansie do grona najlepszych szesnastu zespołów turnieju.

To coś historycznego – powiedział po meczu trener Granady, Diego Martinez. – To, co osiągnął ten zespół jest wyczynem. Wszystkie przeciwności, jakie napotkaliśmy, zwiększają tylko rangę tego wydarzenia. Po wylosowaniu Napoli, cała Europa z miejsca uznała nas za wyeliminowanych. Ale zespół rozegrał fantastyczny pierwszy mecz, teraz również zanotowaliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Drużyna znów pokazała prawdziwą siłę Granady. Zostawiliśmy na boisku nasze dusze, awans osiągnęliśmy dzięki każdemu z graczy, ich sile ducha, która jest wyjątkowa – skomentował szkoleniowiec.

W niedzielę Granadę czeka spotkanie z Elche, zespołem znajdującym się w strefie spadkowej. Następnie podopieczni Martineza zmierzą się w kolejnej rundzie Ligi Europy. Swojego rywala poznają w piątek o godzinie 13.00.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 13:26.

Komentarze