Diego Simeone zasłużył na gratulacje

Diego Simeone
Diego Simeone Pressfocus

Atletico Madryt ma najlepszą defensywę w La Liga. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone gra w tym sezonie bez kompleksów i jest głównym kandydatem do wygrania rozgrywek ligowych. Rojiblancos mają już siedmiopunktową przewagę nad Realem Madryt. Co ciekawe rozegrali o jedno spotkanie mniej, więc ich zapas nad drugą lokatą może być jeszcze większy.

Po zwycięstwie z Valencią, Diego Pablo Simeone znalazł się w pierwszej piątce trenerów z największą liczbą zwycięstw w historii ligi. Już w 213 razy sięgał po komplet punktów z Atletico. Są to liczby, dzięki którym dogonił Enesto Valverde, zajmującego dotychczas piątą lokatę w tym rankingu.

Simeone może być jeszcze lepszy

W zasięgu Argentyńczyka jest Ferdynand Daucik, lepiej znany w Hiszpanii jako Fernando, który zdobył 234 zwycięstwa w La Liga. Następny w kolejce będzie Javier Irureta z 259 wygranymi na koncie. Jeżeli 51-latek nadal będzie pełnił najważniejszą funkcję w klubie to w klasyfikacji najlepszych trenerów zapewne zobaczymy go jeszcze wyżej. W rankingu najlepszych menadżerów nadal króluje Don Luis Aragonés. Legenda Atletico Madryt najpierw jako zawodnik, a później jako trener. Swoją przygodę z hiszpańską piłką zakończył z 344 triumfami i na razie nikt nie był w stanie dorównać tym osiągnięciom.

Zdecydowanie lepiej smakuje zwycięstwo

Obecnego trenera Atlietico na tle innych wyróżnia procent wygrywanych spotkań. Argentyńczyk, aż 62% swoich gier kończył przez zwycięstwa – 213 wygranych w 344 meczach ligowych. Jest to znacznie lepszy wynik od panów wymienionych powyżej: Daucik i Valverde 48%, Irureta – 42%, Don Luis Aragonés – 53%.

Walka o tytuł i nowych piłkarzy

Patrząc na sytuację w tabeli La Liga, Atletico jeszcze nigdy nie było w takiej sytuacji jak teraz. Dzięki świetnej serii meczów bez porażki, ekipa Simeone ma w zanadrzu spory margines błędu. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że to Rojiblancos pozostaną na fotelu lidera do końca sezonu. Jeśli chodzi o transfery władze klubu ze stolicy Hiszpanii doszły do pełnego porozumienia w sprawie pozyskania 19-letniego skrzydłowego Fluminense. Wszystko wskazuje na to, że Marcos Paulo trafi do Atletico na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z brazylijskim klubem wygasa w połowie roku. Nastolatek jest wychowankiem Fluminense, gdzie rozegrał pierwszym zespole 65 meczów. Zanotował w nich 11 trafień i 10 asyst.

Komentarze