Problem Barcy z utalentowanym pomocnikiem

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony Pressfocus

Latem FC Barcelona postanowiła sprowadzić talent Racingu Santander – Pablo Torre. Młody Hiszpan pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie przedsezonowych sparingów, a sztab szkoleniowy rozważa włączenie go do pierwszej drużyny. Jak na razie pomocnik jest zawodnikiem Barcelony B, jednak jak podaje dziennik Ara, 19-latek wolałby przenieść się na wypożyczenie.

  • Blaugrana sprowadziła latem z Racingu Santander za 5 milionów euro plus bonusy Pablo Torre
  • Dla młodego Hiszpana może zabraknąć miejsca w seniorskiej kadrze, a nie chce on występować w trzecioligowej Barcelonie B
  • Klub rozważa oddanie go na wypożyczenie do Racingu Santander

Duma Katalonii ma długofalowy plan na przyszłość Pablo Torre

Pablo Torre został sprowadzony latem z Racingu Santander za 10 milionów euro w ramach określonego planu. Talent hiszpańskiej piłki miał zostać włączony do rezerw FC Barcelony z perspektywą uczestniczenia w treningach, a nawet meczach pierwszej drużyny. 19-latek dostał w trakcie przedsezonowych sparingów szansę do Xaviego i wystąpił w meczach z Olotem, Interem Miami i Juventusem. 

Dziennik Ara podał w poniedziałek informację, zgodnie z którą Pablo Torre wolałby udać się na wypożyczenie, aniżeli grać w trzecioligowej Barcelonie B. Hiszpan nie otrzymał szansy w meczu o puchar Gampera i zabrakło go w kadrze na mecz 1. kolejki La Liga przeciwko Rayo Vallecano. Sytuacja pomocnika nie jest łatwa, dlatego chciałby on mieć możliwość regularnej gry na poziomie wyższym niż III liga hiszpańska. 

Sztab szkoleniowy nie rozmawiał jeszcze z zawodnikiem na temat jego sytuacji, ponieważ czeka, aż wyklaruje się już ostateczny kształt kadry. Ewentualne przyjście do Dumy Katalonii Bernardo Silvy mogłoby definitywnie zamknąć Pablo Torre drzwi do seniorskiej drużyny. W tej sytuacji klub rozważa nawet odesłanie go z powrotem do Racingu Santander, choć tym razem na zasadzie wypożyczenia.

Sprawdź: FC Barcelona wyceniła Aubameyanga

Komentarze