Philippe Coutinho
Philippe Coutinho PressFocus

Długa przerwa gwiazdy Barcelony

Pech nie opuszcza zespołu Barcelony. We wtorkowym meczu z Eibar (1:1) kontuzji doznał Philippe Coutinho. Media spekulują, że Brazylijczyka czeka kilkumiesięczna przerwa od gry.

Philippe Coutinho pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w 66. minucie. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, gdy Brazylijczyk wziął udział w akcji bramkowej. Były zawodnik Liverpoolu przytomnie zagrał prostopadle do Juniora Firpo, a ten zaliczył asystę przy trafieniu Ousmane’a Dembele. Coutinho był aktywny i chciał pomóc Barcelonie w odniesieniu zwycięstwa. Opuścił jednak boisko jeszcze przed ostatnim gwizdkiem, zostawiając zespół w osłabieniu, jako że Ronald Koeman przeprowadził już komplet zmian. Po spotkaniu Holender potwierdził kontuzję swojego gracza.

Tak, chodzi o jego lewe kolano. Musimy poczekać na wyniki badań. Dopiero wtedy będziemy mogli ustalić, co się stało – powiedział holenderski szkoleniowiec.

Dłuższa przerwa

Klub poinformował, że w najbliższych dniach Brazylijczyk przejdzie zabieg artroskopii kolana. Hiszpański AS uważa, że Coutinho może pauzować od 1,5 do 4 miesięcy.

Pech nie opuszcza Brazylijczyka. Po dobrym początku sezonu także doznał urazu, który wykluczył go z gry przez miesiąc. Od tamtej pory nie był w stanie ustabilizować formy, ale jego wejście z Eibarem było obiecujące. W całym sezonie zanotował dwie bramki i trzy asysty w 12 meczach. Wszystko wskazuje jednak na to, że Ronald Koeman nie będzie mógł liczyć na Brazylijczyka w najbliższych spotkaniach.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. stycznia 2021 20:55.