Dobre wiadomości dla Setiena. Francuzi wznowili treningi

Joshua Risdon i Ousmane Dembele
Joshua Risdon i Ousmane Dembele fot. Vladimir Pesnya / Sputnik / Hepta / Sport Pic

Na wtorkowym treningu Barcelony zabrakło Arthura, który odmówił powrotu do klubu z Brazylii, ale na murawie pojawiło się trzech piłkarzy, którzy zmagali się ostatnio z problemami zdrowotnymi. Na uwagę zasługuje przede wszystkim obecność Ousmane Dembele, który pauzował przez wiele miesięcy.

Czytaj dalej…

Barcelona we wtorek rozpoczęła przygotowania do czekającego drużynę spotkania z Napoli w Lidze Mistrzów, które rozegrane zostanie 8 sierpnia. Wiele wskazuje to, że w meczu tym zabraknie brazylijskiego pomocnika Arthura, który nie wrócił do Hiszpanii i domaga się wcześniejszego rozwiązania kontraktu z katalońskim klubem.

Powrót kontuzjowanych

Trener Quique Setien otrzymał jednak także dobre wiadomości. Zielone światło od sztabu medycznego na powrót do indywidualnych treningów otrzymało francuskie trio: Ousmane Dembele – Clement Lenglet – Antoine Griezmann. Wszyscy pojawili się we wtorek w centrum treningowym Barcelony.

Szczególne znaczenie ma powrót 23-letniego Dembele, który ostatnie spotkanie rozegrał w listopadzie ubiegłego roku. Od tamtej pory Francuz był wyłączony z gry z powodu kontuzji, a w lutym musiał przejść operację uda.

Do zdrowia wraca również Griezmann, który z powodu urazu mięśnia czworogłowego prawej nogi nie zagrał w dwóch ostatnich ligowych kolejkach. Bliżej powrotu do gry jest także Lenglet, który odczuwał ostatnio dyskomfort w pachwinie prawej nogi.

Na razie nie wiadomo jednak, czy któryś z nich będzie do dyspozycji trenera Quique Setiena na pojedynek z Napoli.

Komentarze