Dojdzie do spektakularnej wymiany piłkarzy? Ambitny plan Barcelony

Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. PressFocus

Okienko transferowe jest na półmetku. Tymczasem media w Hiszpanii spekulują, że FC Barcelona rozważa dokonanie wymiany piłkarzy z Paris Saint-Germain. Szeregi Blaugrany miałby zasilić Kylian Mbappe. Z kolei w przeciwnym kierunku miałby się udać Antoine Griezmann.

Okienko transferowe otwarto na początku miesiąca. Chociaż minęło już trochę czasu, to na razie żadnych spektakularnych roszad nie odnotowano. Z kolei w programie El Chiringuito dziennikarz Alfredo Duno przekonywał, że Barca ma plan, aby pozyskać mistrza świata z 2018 roku. Klub z Katalonii jest gotowy w zamian za Kyliana Mbappe oprócz gotówki zaoferować mistrzom Francji również Antoine’a Griezmanna.

– Już teraz mogę powiedzieć, że w przyszłym tygodniu realna do zrealizowania ma być operacja, polegająca na wymianie piłkarzy z udziałem Kyliana Mbappe i Antoine’a Griezmanna. Jeden z kandydatów na prezydenta Barcelony jest zdecydowany na sfinalizowanie na tego typu transakcji – mówił dziennikarz cytowany przez Le10Sport.

Big deal niewątpliwie w planach, ale…

Co prawda na pierwszy rzut oka wydaje się, że tego typu transakcja nie ma szans na realizację. Zakup młodego talentu przez Barcę jest niemożliwy w dobie pandemii. Aczkolwiek ewentualna wymiana zawodników wchodzi w grę. Niemniej i tak przy tego typu transakcji dużo znaków zapytania.

Po pierwsze Griezmann w ostatnim czasie nie wykazywał chęci, aby opuścić Barcelonę. Mimo że nie do końca spełnia pokładane w nim nadzieję. Po drugie Kylian Mbappe, który raczej nie mógłby liczyć na podobne wynagrodzenie co Neymar (łączony również z przeprowadzką na Camp Nou), częściej w ostatnich miesiącach był wymieniany jako potencjalne wzmocnienie Realu Madryt.

Niezależnie od tego, czy do Barcy miałby trafić Mbappe, czy Neymar, to pewne jest, że przed działaczami hiszpańskiego klubu mnóstwo pracy. Oczywiste jest natomiast, że Duma Katalonii potrzebuje wzmocnień w ofensywie. Aktualnie wicemistrzowie La Liga plasują się na trzeciej pozycji w tabeli ligi hiszpańskiej, legitymują się dorobkiem 34 punktów.

Komentarze