Doliczony czas Barcelony, decydujący cios Dembele

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

W poniedziałkowym spotkaniu 29. kolejki La Liga FC Barcelona skromnie 1:0 pokonała u siebie Real Valladolid. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Ousmane Dembele.

Po niedzielnej porażce Atletico Madryt z Sevillą, Barcelona w poniedziałkowy wieczór stanęła przed szansą zmniejszenia do zaledwie jednego punktu swojej straty do drużyny prowadzonej przez Diego Simeone. Potrzebowała do tego zwycięstwa na własnym stadionie w meczu z Realem Valladolid.

Walczący o utrzymanie goście postawili jednak Dumie Katalonii bardzo trudne warunki. Niewiele brakowało, a Real Valladolid w dziewiątej minucie objąłby prowadzenie, ale piłka po strzale Kenana Kodro trafiła w poprzeczkę. Barcelona groźniejsze sytuacje stworzyła dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najpierw niecelnie uderzał Lionel Messi, a następnie bramkarz gości Joel Masip odbił na słupek piłkę po strzale Pedriego z dystansu.

W drugiej połowie dominacja Barcelony w polu była jeszcze większa. Nie miało to jednak przełożenia na wynik. W 59. minucie Real Valladolid przed stratą gola uratował Masip, który świetnie interweniował po strzale Ousmane Dembele. Dobijać próbował jeszcze Antoine Griezmann, ale posłał piłkę obok bramki.

W ostatnich dziesięciu minutach Barcelona grała z przewagą jednego zawodnika, po tym jak prowadzący to spotkanie sędzia wyrzucił z boiska Oscara Plano. Na rozstrzygnięcie spotkania musieliśmy poczekać do doliczonego czasu gry. Wówczas rywalizację na korzyść Barcelony rozstrzygnął Ousmane Dembele, który zdobywając zwycięskiego gola potwierdził swoją wysoką formę w ostatnich tygodniach.