Dominacja Sociedad udokumentowana, Baskowie z kompletem

Piłkarze Sociedad
Piłkarze Sociedad Pressfocus

Real Sociedad pokonał Elche 2:0 (0:0) w meczu 35. kolejki Primera Division. Baskowie mimo gry w przewadze przez dłuższy czas nie strzelili gola, ale w drugiej połowie udokumentowali już swoją przewagę. Komplet punktów jest dla nich dużych krokiem w kontekście walki o Ligę Europy.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla piłkarzy Realu Sociedad. Już od 11. minuty po brutalnym faulu Gutiego grali z przewagą jednego zawodnika. W 18. minucie gospodarze stworzyli pierwszą groźną sytuację, ale Isak uderzył nad poprzeczkę. Chwilę później do siatki trafił jednak Nacho Monreal. Arbiter po analizie VAR anulował jednak to trafienie.

Elche przez całą pierwszą połowę praktycznie tylko się broniło, ale udało mu się dowieźć do przerwy bezbramkowy rezultat.

W drugiej połowie ponownie byliśmy świadkami zdecydowanie lepszej gry Basków. Przez długi czas mieli jednak problem z pokonaniem defensywy rywala. Udało się to dopiero w 72. minucie. Piłkę z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Adnan Januzaj, a całą akcję doskonale wykończył Elustondo, który uderzeniem głową wpakował piłkę od poprzeczki w bramkę.

Na podwyższenie prowadzenia również musieliśmy dosyć długo czekać. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Oyarzabal. Hiszpan otrzymał podanie od Baustisty Orgillesa Jona i uderzył w lewy górny róg bramki. Końcowy wynik to 2:0. Gospodarze umocnili się zatem na piątym miejscu w tabeli, natomiast goście w dalszym ciągu muszą bić się o utrzymanie w La Liga.