Mariano chce wypełnić swój kontrakt

Mariano Diaz
Mariano Diaz Pressfocus

Mariano Diaz to jeden z tych piłkarzy Realu Madryt, o istnieniu których nawet kibice Królewskich mogli już zapomnieć. Napastnik od kilku sezonów pełni marginalną rolę w zespole, jednak zgodnie z informacjami dziennika Marca, zamierza wypełnić swój kontrakt, który jest ważny do czerwca 2023 roku.

  • Mariano w trakcie trzech ostatnich sezonów strzelił dla Realu Madryt trzy bramki
  • Los Blancos chcieliby pozbyć się go już tego lata, ale 29-latek nie chce odchodzić
  • Według hiszpańskich mediów jego intencją jest wypełnienie do końca kontraktu z Królewskimi

Mariano nie jest zainteresowany grą w piłkę

Wobec fatalnej postawy i problemów zdrowotnych Luki Jovicia, Mariano Diaz w ubiegłym sezonie był drugim wyborem Carlo Ancelottiego jeśli chodzi o pozycję napastnika. Dominikanin wystąpił jednak w zaledwie w 11 meczach, w których zanotował jedną bramkę i jedną asystę. 29-latek od kilku sezonów jest w Realu Madryt głębokim rezerwowym, ale ta rola zdaje mu się nie przeszkadzać. 

W ekipie Królewskich napastnik może liczyć na trofea i przede wszystkim wysoką pensję. Z tego też względu mimo kilku ofert na przestrzeni ostatnich lat nie zdecydował się on na opuszczenie klubu. Dziennik AS informował nie tak dawno, że klub chciałby pozbyć się 29-latka, żeby w jego miejsce pozyskać młodego napastnika, który miałby perspektywy na walkę o wyjściowy skład. Nie idzie to w parze z interesem Mariano. 

Dziennikarze Marki podali, że snajper chciałby wypełnić do końca swój kontrakt z Realem Madryt. Ten wygasa wraz z końcem czerwca 2023 roku. Dopiero wówczas zacznie rozglądać się za nową drużyną. Zainteresowanie tego lata Mariano Diazem wyrażało Fenerbahce, ale piłkarz odrzucił możliwość transferu do Turcji.

Przeczytaj u nas: Kłopotliwa sytuacja byłego piłkarza Realu Madryt

Komentarze