Doświadczony Francuz wzmocnił Villarrea

Etienne Capoue
Etienne Capoue PressFocus

Villarreal CF sfinalizował transfer doświadczonego francuskiego pomocnika Etienne’a Capoue. 32-letni piłkarz do hiszpańskiego klubu przenosi się z angielskiego Watford.

Capoue podpisał z Żółtymi Łodziami Podwodnymi umowę do czerwca 2023 roku. Według nieoficjalnych informacji, Villarreal wyłożył na jego sprowadzenie trzy miliony euro.

W nowym zespole Capoue będzie mógł zadebiutować najwcześniej 5 stycznia, kiedy Villarreal zmierzy się w meczu Pucharu Króla z Zamorą. Już w sobotę drużynę Unaia Emery’ego czeka ligowy mecz z Levante, ale Francuz nie będzie mógł jeszcze pojawić się na murawie. Rejestracja transferu będzie bowiem możliwa dopiero 4 stycznia.

Dla Capoue będzie to pierwszy kontakt z hiszpańskimi boiskami. Wcześniej pomocnik bronił barw takich klubów jak FC Toulouse, Tottenham Hotspur i wspomniany Watford. We francuskiej ekstraklasie wystąpił 174 razy, zdobywając 13 bramek i dokładając do tego dziewięć asyst. W Premier League zaliczył natomiast 180 spotkań, 10 razy wpisując się na listę strzelców i notując osiem asyst.

W obecnym sezonie wystąpił w 11 meczach angielskiej Championship. Dzięki transferowi do Villarreal ma szansę wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Komentarze