Diego Costa wybrał klub z La Liga

Diego Costa
Diego Costa Pressfocus

Jak przekazali dziennikarze Marki, wyklarowała się przyszłość Diego Costy. Doświadczony napastnik zostanie nowym piłkarzem Rayo Vallecano. Mało prawdopodobne wydaje się, żeby dostał powołanie na najbliższy mecz z FC Barceloną.

  • Diego Costa pozostawał bez klubu od początku stycznia 2022 roku
  • O zakontraktowanie Hiszpana zabiegało wiele klubów
  • Wybór 33-latka, zdaniem hiszpańskich mediów padł ostatecznie na Rayo Vallecano

Diego Costa wraca do byłego klubu

Kariera Diego Costy w ostatnich latach nie potoczyła się tak, jakby oczekiwał tego napastnik. 33-latek przez ostatnie pół sezonu reprezentował barwy Atletico Mineiro, jednak zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z klubem i powrót do Europy.

Zainteresowanie snajperem wyrażało wiele klubów na czele z Arsenalem, Elche, Getafe, Feberbahce, czy Zenitem Sankt Petersburg.  Zdaniem dziennikarzy Marki, Diego Costa porozumiał się już w kwestii transferu z Rayo Vallecano, w którym występował w przeszłości na wypożyczeniu z Atletico Madryt. Wówczas wydatnie przyczynił się do ich utrzymania w La Liga. 

Hiszpan ma podpisać roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o dwa kolejne lata. W Rayo ma zarabiać ok. 1,5 miliona euro netto za sezon. Do tego mogą dojść jeszcze bonusy. W drużynie z Madrytu spotka się z innym byłym zawodnikiem Atletico Madryt – Radamelem Falcao. Costa na pewno nie znajdzie się jeszcze w kadrze na ligowy mecz z FC Barceloną. Ma być dostępny do dyspozycji trenera niedługo po nim.

Przeczytaj: Pique zrezygnuje z części zarobków w Barcelonie. Hiszpan poszedł na ustępstwa

Komentarze