Defensor Barcy nie zamierza się poddawać

Gerard Pique
Gerard Pique Pressfocus

Media hiszpańskie w ostatnim czasie publikowały informacje na temat spięcia na linii Gerard Pique – Xavi. Klub miał ponadto oczekiwać, że wraz z końcem sezonu defensor zdecyduje się na zakończenie kariery. Inne zdanie na ten temat ma Marca.

  • Gerard Pique w tym sezonie jest tylko rezerwowym w Barcelonie
  • Doświadczony Hiszpan jest w napiętych stosunkach z Xavim, a klub oczekuje, że wraz z końcem sezonu zakończy on karierę
  • Zdaniem dziennikarzy Marki Pique nie planuje jak na razie odwieszać butów na kołek i chce walczyć o miejsce w składzie

Pique uparcie wierzy, że jest dla niego wciąż miejsce w Barcy

Wiele mówi się w ostatnich tygodniach na temat coraz mniejszej roli kapitanów w FC Barcelonie. Jordi Alba i Gerard Pique są stałymi bywalcami ławki rezerwowych, a Sergi Roberto nie grał w ostatnich meczach z powodu problemów zdrowotnych. Jedynym graczem, który regularnie gości w wyjściowym składzie z grupy tzw. weteranów jest Sergio Busquets. 

W poniedziałek pojawiły się informacje mówiące o napiętych relacjach między Gerardem Pique i Xavim. Środkowy obrońca miał narzekać na swoją rolę w zespole, co nie spodobało się szkoleniowcowi. Sport poinformował, że klub oczekuje, że doświadczony Hiszpan wobec braku regularnej gry zdecyduje się na zakończenie kariery, co niejako byłoby Dumie Katalonii na rękę. Nieco ponad rok temu w jednym z wywiadów Pique stwierdził, że wolałby wcześniej odwiesić buty na kołek, niż być w Barcy rezerwowym.

Jak przekazali dziennikarze Marki, 35-latek nie nosi się na razie z zamiarem zakończenia kariery. Hiszpan zdaje sobie sprawę z trudnego położenia w jakim się znalazł, ale chce powalczyć jeszcze o miejsce w składzie. Pique jest przekonany, że wciąż ma wiele do zaoferowania klubowi zarówno na boisku, jak i poza nim. 

Hiszpan w tym sezonie jak na razie rozegrał tylko dwa spotkania. Pozostałe sześć spędził na ławce rezerwowych.

Czytaj też: Enrique: nie widzę dla Fatiego miejsca w kadrze

Komentarze