Dramatyczna wygrana Espanyolu

Espanyol Barcelona w dramatycznych okolicznościach wygrał wygrał w sobotę z Rayo Vallecano 2:1 i znacząco oddalił się od strefy spadkowej w La Liga, w której pozostali jego rywale. Los Pericos odnieśli siódme zwycięstwo u siebie w tym sezonie, a goście przegrali na wyjeździe po raz siódmy.

Do przerwy prowadziło Rayo, po tym jak 33 minucie po dośrodkowaniu Adriego Embarby’ego celnie główkował Abdoulaye Ba. Po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy, którzy w 53. minucie byli bliscy wyrównania, lecz Didac Vila trafił w słupek. Espanyol dopiął swego w 72. minucie, gdy Borja Iglesias wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Emiliano Velazqueza na Wu Lei.

Trzy minuty przed końcem Sergi Darder już cieszył się z bramki dającej prowadzenie gospodarzom, lecz sędzia nie uznał trafienia, ze względu na pozycję spaloną Roberto Rosalesa. Gdy wydawało się już, że dojdzie do podziału punktów, Rosalesa zrehabilitował się za wcześniejszą sytuację i po jego podaniu Darder zapewnił Espanyolowi trzy punkty.

Espanyol Barcelona – Rayo Vallecano 2:1 (0:1)