Druga wygrana Villarrealu

W pierwszym, sobotnim meczu piątej kolejki hiszpańskiej La Liga, Villareal po raz drugi z rzędu zdobył komplet punktów, pokonując na własnym stadionie Real Valladolid 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Cazorla, który trafił z rzutu karnego oraz Ontiveros.

W poprzedniej kolejce, podopieczni trenera Callejy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe Leganes 3:0, natomiast Real Valladolid zremisował 1:1 z Osasuną przed własną publicznością na Estadio José Zorrilla.

Trener Villarrealu dokonał tylko jednej zmiany w swoim ustawieniu – Pena zastąpił Mario Gaspara. Z kolei Sergio González Soriano zarządził aż cztery korekty – poza składem znaleźli się Nacho, Marin, Fede i Unal, a od pierwszych minut mecz rozpoczęli Antonito, Alcaraz, Barba i Ramirez.

W 13. minucie pierwszy raz interweniować musiał Masip, kiedy to Moreno próbował trafić głową po dośrodkowaniu z prawej flanki. Minutę później jeszcze lepszą szansę na bramkę stworzyli sobie przyjezdni – Oscar Plano oddał strzał z okolicy 15 metra, który został obroniony przez Asenjo, futbolówka po interwencji bramkarza gospodarzy zmierzała jeszcze do siatki, ale tuż przed linią bramkową wybił ją jeden z obrońców gospodarzy.

Niespełna kwadrans przed przerwą, groźna sytuację wykreowali sobie piłkarze Villarrealu – Santi Cazorla przejął piłkę po podaniu w pole karne i oddał strzał w środek bramki, który został jednak obroniony przez Masipa.

Kibice, którzy przyszli dzisiaj na Estadio de la Ceramica nie byli świadkami zbyt ciekawego widowiska – przez pierwszą część drugiej połowy mogli ujrzeć zaledwie dwa celne, w dodatku niegroźne strzały.

Taki stan utrzymywał się do 70. minuty, w której dobrą szansę stworzyli sobie piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej – Ekambi uderzył płasko w lewy róg bramki, ale górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Realu Valladolid. Gospodarze stwarzali sobie coraz więcej okazji, jednak dwa strzały z 74. minuty zostały zablokowane przez obrońców, a chwilę później Anguissa główkował tuż nad poprzeczką.

13 minut przed końcem spotkania, pierwszy raz piłka znalazła się w sieci – Michel sfaulował w polu karnym Ontiverosa, a Santi Cazorala zamienił jedenastkę na gola strzałem przy lewym słupku. Cztery minuty przed końcem podstawowego czasu gry, szansę na podwyższenie wyniku miał Pena uderzając z okolic 21. metra, ale piłka trafiła jedynie w prawy słupek bramki Masipa.

W 89. minucie, drugą bramkę podopieczni trenera Callejy Revilli zdobyli po akcji dwóch zmienników. Chukweze wszedł prawą stroną w szestnastkę i wrzucił piłkę na głowę Ontiverosa, który zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie. Jego wejście na boisko w 74. minucie okazało się kluczowe – Hiszpan wywalczył rzut karny, a 12 minut później sam wpisał się na listę strzelców.