Barca z konkretnym planem na obsadzenie prawej obrony

Pedro Porro
Pedro Porro Pressfocus

Wzmocnienie prawej obrony to dla FC Barcelony absolutny priorytet. Włodarze Dumy Katalonii chcieliby postarać się o to już w zimowym oknie transferowym. Toni Juanmarti przekazał, że klub postara się o sprowadzenie Pedro Porro, a w transakcję ma zostać włączony Francisco Trincao.

  • Sprowadzenie nowego prawego obrońcy jest priorytetem FC Barcelony
  • Klub planuje dokonać transferu już w styczniu
  • Faworytem Barcy jest Pedro Porro ze Sportingu

Zarząd ma plan na pozyskanie prawego defensora Sportingu

Mecze z najsilniejszymi rywalami w tym sezonie pokazały, że FC Barcelona ma wciąż nierozwiązany problem na prawej stronie defensywy. Wyzwaniu kompletnie nie sprostał Hector Belelrin, który fatalnie zaprezentował się w spotkaniu z Bayernem Monachium. Klub zdecydował już, że nie przedłuży jego rocznej umowy, a Hiszpan odejdzie wraz z końcem sezonu.

Wystawianie na prawej stronie Alejandro Balde również było jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Wychowanek Blaugrany całkiem nieźle wywiązywał się ze swoich obowiązków, jednak klub potrzebuje mieć w kadrze jakościowego prawego obrońcę, którego obecnie brakuje. Dlatego też pod uwagę branych jest kilka kandydatur. Jedną z najsilniejszych jest defensor Sportingu – Pedro Porro.  

23-latek imponuje swoimi występami w lidze portugalskiej, a cena jego transferu nie byłaby aż tak wysoka. Jak twierdzi Toni Juanmarti, w operację mógłby zostać włączony Francisco Trincao, który gra obecnie na wypożyczeniu w Sportingu. Skrzydłowy zostałby w zespole z Lizbony na stałe, a Barca dopłaciłaby, żeby sprowadzić Pedro Porro. 

Marzeniem zarządu jest sprowadzenie jednej z gwiazd Premier League na tej pozycji – Trenta Alexandra-Arnolda lub Reece Jamesa. Klubu jak na razie nie stać na tak wielki wydatek. 

Także u nas: Przedłużenie kontraktu skrzydłowego priorytetem Barcelony

Komentarze