Barcelona gotowa do negocjacji z Atletico

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Pressfocus

Spór FC Barcelony i Atletico Madryt o osobę Antoine’a Griezmanna to w tym sezonie jeden z głośniejszych tematów w Hiszpanii. Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali w piątek, że przedstawiciele Dumy Katalonii gotowi są do negocjacji odnośnie do obniżenia kwoty odstępnego Francuza.

  • Griezmann obecnie gra na wypożyczeniu w Atletico, które po sezonie miało wykupić go za 40 milionów euro
  • Rojiblancos nie chcą płacić aż tyle i próbują negocjować z Barcą obniżenie ceny za Francuza
  • Duma Katalonii zmieniła swoje stanowisko i jest obecnie gotowa negocjować z Atletico

Włodarze Barcelony otwarci na obniżenie klauzuli Griezmanna

Kilka tygodni trwa już spór FC Barcelony i Atletico Madryt o Antoine’a Griezmanna. Rojiblancos nie chcą płacić klauzuli odstępnego piłkarza, dlatego nie jest on wystawiany przed Diego Simeone w wyjściowym składzie. W ten sposób klub stara się uniknąć obowiązku wykupu napastnika. Ten wszedłby w życie, gdyby 31-latek rozegrał przynajmniej 50 procent minut w sezonie. 

Już jakiś czas temu działacze Atletico starali się ubiegać o obniżenie klauzuli odstępnego zawodnika, która obecnie wynosi 40 milionów euro. Barca wówczas się nie zgodziła, a ponadto postanowiła wstąpić z Atletico na drogę sądową. Prawnicy klubu twierdzili, że działania madryckiego klubu są niezgodne z zapisami w umowie.

W piątek dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że Blaugrana obniżyła swoje wymagania i jest gotowa zasiąść do negocjacji. Katalończycy mieliby zgodzić się na obniżenie klauzuli Griezmanna do poziomu 25 milionów euro. Zdaniem dziennika Barça chce osiągnąć porozumienie przed 7-8 stycznia. Wtedy też oba kluby po raz pierwszy spotkają się w tym sezonie na Wanda Metropolitano.

Też u nas: Defensor Barcy nie zamierza się poddawać

Komentarze