Barca chce zadbać o przyszłość młodych talentów

Alejandro Balde
Alejandro Balde Pressfocus

Zarząd FC Barcelony ustalił priorytety na zimowe okienko transferowe. Jednym z nich jest przedłużenie kontraktów z utalentowanymi wychowankami. Mowa przede wszystkim o Alejandro Balde, Inakim Peni i Lamine Yamalu.

  • Barca wciąż zmaga się z problemami finansowymi
  • Klub w zimowym oknie transferowym skupi się na przedłużeniu kontraktów z wychowankami
  • Pierwsi w kolejce do nowych umów są Balde, Pena i Yamal

Blaugrana znów chce stawiać na wychowanków

Sytuacja finansowa FC Barcelony wciąż nie pozwala jej podchodzić ambitnie do zimowego okienka transferowego. Klub przede wszystkim potrzebuje wzmocnić prawą stronę obrony, jednak na to może nie wystarczyć środków. Xavi wolałby sprowadzić klasowego zawodnika, aniżeli decydować się na rozwiązania doraźne, jak miało to miejsce w przypadku Hectora Bellerina. 

Oprócz tego zarząd zaplanował przedłużenie kontraktów z utalentowanymi wychowankami, na których planuje stawiać sztab szkoleniowy. Pierwszy w kolejce do tego jest Alejandro Balde, który zanotował na przestrzeni roku ogromny progres i jest obecnie pierwszym wyborem Xaviego na lewej obronie. 

Nowe umowy mają też zdaniem Ekrema Konura otrzymać Inaki Penia i Lamine Yamal. Golkiper pełni obecnie rolę zastępcy Marca-Andre ter Stegena i ma już za sobą debiut w seniorskiej drużynie. Yamal natomiast robi prawdziwą furorę w młodzieżowych sekcjach Dumy Katalonii i wkrótce może otrzymać szansę od Xaviego. 

Przeczytaj: Real Madryt wreszcie pozbędzie się niechcianego napastnika?

Komentarze