Barca nie spuszcza oka z obrońcy Valencii

Jose Gaya
Jose Gaya Pressfocus

Mimo posiadania aktualnie w kadrze trzech nominalnych lewych defensorów FC Barcelona nie zamierza rezygnować ze starań o transfer Jose Gayi. Dziennikarze Sportu przekazali, że Duma Katalonii wciąż monitoruje sytuację defensora Valencii.

  • Latem FC Barcelona starała się o sprowadzenie Jose Gayi
  • Lewy obrońca pozostał mimo wszystko w Valencii, choć miał też oferty z innych klubów
  • Duma Katalonii uważnie obserwuje sytuację Hiszpana, który jest jednak bliski przedłużenia umowy z Nietoperzami

Jose Gaya pozostanie lojalny Valencii?

Obecnie FC Barcelona posiada w kadrze trzech lewych obrońców, pomiędzy którymi odbywa się rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie. Numerem jeden dla Xaviego jest aktualnie Alejandro Balde, podczas gdy drugim wyborem, wnioskując po ostatnich meczach, jest Marcos Alonso. Klub chciałby latem pozbyć się Jordiego Alby, który pobiera bardzo wysoką pensję i nie prezentuje już najwyższego poziomu.

Dziennikarze Sportu przekazali, że Blaugrana wciąż uważnie obserwuje sytuację Jose Gayi, który dobrze prezentuje się na starcie sezonu w barwach Valencii. Hiszpan od dłuższego czasu łączony jest z przenosinami do Barcelony, choć jak sam przyznawał, chciałby wciąż grać dla Nietoperzy

Dziennikarze Marki twierdzą natomiast, że 27-latek wkrótce podpisze z Valencią nowy kontrakt, podążającym tym samym za marzeniem osiągnięcia w barwach Nietoperzy największej liczby występów w historii klubu. W tej sytuacji Barcy może być ciężko przekonać go do transferu.

Zobacz również: Valencia najmłodszym zespołem w czołowych ligach

Komentarze