W Barcelonie zadowoleni z losowania

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony Pressfocus

W czwartek rozlosowano grupy Ligi Mistrzów 2022/23. FC Barcelona trafiła do grupy C z Bayernem Monachium, Interem Mediolan i Viktorią Pilzno. Wyniki losowania skomentował wiceprezes Dumy Katalonii – Rafa Yuste.

  • FC Barcelona w Lidze Mistrzów trafiła do grupy śmierci z Bayernem, Interem i Viktorią Pilzno
  • Katalończycy traktują to jako poważne wyzwanie i czują się wyjątkowo zmotywowani
  • Wyniki losowania skomentował wiceprezes Barcy – Rafa Yuste

Barcelona gotowa żeby mierzyć się z najlepszymi

Media hiszpańskie nie były zadowolone po czwartkowym losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. FC Barcelona trafiła na Bayern Monachium Inter Mediolan i Viktoria Pilzno, którą to dziennikarze od razu okrzyknęli grupą śmierci. Na tle innych, zdecydowanie prezentuje się ona jako najsilniejsza. 

Głos w sprawie wyników losowania zabrał już Manuel Neuer, który przyznał, że nie może doczekać się rywalizacji z Barcą Roberta Lewandowskiego. W podobnym tonie post na swoim koncie instagramowym zamieścił Thomas Mueller. Jak się okazało los wyjątkowo szybko zetknął ze sobą znów Bawarczyków i Blaugranę. Grali oni razem w grupie w trakcie ubiegłej edycji Ligi Mistrzów. Wówczas Die Roten dwukrotnie gładko wygrali 3:0. 

Na temat losowania wypowiedział się również wiceprezes FC Barcelony – Rafa Yuste. Działacz podkreślił, że jeśli klub marzy o triumfach, musi mierzyć się z najsilniejszymi rywalami. 

– Losowanie grup? Żadnych wymówek. Z tymi piłkarzami musimy zmierzyć się z wielkimi klubami. Mamy świetny zespół – stwierdził Hiszpan. 

Pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów rozegrane zostaną już we wtorek i środę 6-7 września.

Czytaj też: Barcelona planuje odejścia. Będą też transfery do klubu

Komentarze