Dusan Vlahovic blisko Atletico Madryt

Dusan Vlahovic
Dusan Vlahovic Pressfocus

Według doniesień La Gazzetta dello Sport, Fiorentina doszła do porozumienia z Atletico Madryt w sprawie sprzedaży Dusana Vlahovicia. W grę wchodzą spore pieniądze, które pomogą odbudować się Violi po pandemii koranowirusa.

  • Atletico Madryt przystało na warunki Fiorentiny ws. transferu Vlahovicia
  • Serb jest wschodzącą gwiazdą, przez co negocjacje nie należały do najłatwiejszych
  • Według włoskich mediów oba kluby doszły do wstępnego porozumienia i w grę wchodzą olbrzymie pieniądze

Dusan Vlahovic trafi do Atletico Madryt

Dusan Vlahovic znalazł się na liście życzeń wielu europejskich gigantów. Serb zakończył poprzedni sezon z 21 trafieniami na koncie, czym przykuł uwagę również Atletico Madryt. Mistrz Hiszpanii dokonał tego lata już jednego wzmocnienia, ale wydaje się że to jeszcze nie koniec.

Po przyjściu do drużyny Rodrigo de Paula czas na kolejne wzmocnienie. Diego Simeone jest zwolennikiem talentu Vlahovica, który w ostatnim czasie zyskał na wartości, dzięki świetnym występom w Serie A. Stąd też negocjacje z Fiorentiną w celu wykupu usług 21-latka nie należały do najłatwiejszych.

Z początku prezes Violi niechętnie rozmawiał na temat sprzedaży młodej gwiazdy. Jednak zła sytuacja finansowa klubu spowodowana przez pandemię koranowirusa wymusza na Rocco Cammisso podjęcie odważnej decyzji.

Według La Gazzetta dello Sport oba kluby doszły do wstępnego porozumienia. Rojiblancos zaoferowali 70 mln euro za usługi Vlahovica, na co zgodzili się Fioletowi. Teraz trwa dopinanie ostatnich szczegółów, po których zawodnik będzie mógł zjawić się na testach medycznych.

W przypadku finalizacji całej transakcji, wykup serbskiego napastnika wygenerowałaby największą sprzedaż w historii Fiorentiny oraz trzeci najdroższy zakup Atletico. Wcześniej więcej kosztowali tylko Thomas Lemar (72 mln euro) oraz Joao Felix (127 mln euro).

Przeczytaj również: Nowy kontrakt bramkarza Realu

Komentarze