Duże emocje w Bilbao! Triumf Sevilli

Sevilla mimo, że przegrywała pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 2:1. Dzięki tej wygranej goście są bliżej awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów.

Jedno z najciekawszych spotkań 35. kolejki La Liga miało miejsce na Estadio San Mamés, gdzie Athletic podejmował Sevillę. Oba zespoły rywalizowały o udział w europejskich pucharach, więc zapowiadało się interesujące spotkanie.

Czwartkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gracze z Andaluzji, którzy mieli świetne sytuacje, aby wyjść na prowadzenie. W decydujących momentach brakowało im jednak precyzji. Skuteczni byli natomiast gospodarze, ponieważ w 28. minucie zdobyli oni gola na 1:0. W polu karnym piłka trafiła do Capy, Hiszpan przymierzył efektownie z pierwszej piłki w lewy górny róg bramki i nie dał szans bramkarzowi na obronę. Mimo jeszcze kilku sytuacji wynik w pierwszej połowie nie zmienił się już.

W drugiej połowie Sevilla dominował jeszcze bardziej, chcąc zdobyć tego wieczoru komplet punktów. Gospodarze długo bronili dostępu do własnej bramki, ale w 70. Minucie byli bezradni. Fenomenalnie z rzutu wolnego przymierzył bowiem Banega, Argentyńczyk uderzył nam murem i pokonał Simona. Cztery minuty później było już 2:1 dla Sevilli, po tym, jak Banega posłał na pole karne idealnie wymierzone podanie. Do futbolówki doskoczył wprowadzony z ławki Munir, Hiszpan wyskoczył i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.

W następnej kolejce Athletic zagra na wyjeździe z Levante. Z kolei Sevilla podejmie u siebie grającą o utrzymanie Mallorkę.