Cavani rozchwytywany przez hiszpańskie kluby

Edinson Cavani
Edinson Cavani Pressfocus

Kontrakt Edinsona Cavaniego z Manchesterem United wygasa w czerwcu i nie zostanie przedłużony. Doświadczony napastnik będzie musiał latem poszukać sobie nowej drużyny. Pracodawcę może znaleźć w Hiszpanii. Według Ekrema Konura zainteresowanie 35-latkiem wykazują aż cztery zespoły z La Liga.

  • Cavani opuści po dwóch latach Manchester United
  • Doświadczony napastnik cieszy się ogromną renomą i nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego zespołu
  • Zainteresowane jego pozyskaniem są cztery topowe hiszpańskie kluby

Na przystanku “Hiszpania” Cavani jeszcze nie wysiadał

Edinson Cavani w trakcie swojej długiej i bogatej kariery grał już w trzech z pięciu najsilniejszych lig europejskich. Urugwajczyk jest legendą Paris-Saint Germain, w barwach którego strzelił 200 goli, a zapamiętano go również w Napoli, gdzie jego licznik zatrzymał się na 104 trafieniach w 107 meczach. Tak dobrych liczb nie notował już jednak w Premier League. Cavani podczas swojego dwuletniego pobytu w Manchesterze United pełnił głównie rolę rezerwowego. Jego kariera na Old Trafford naznaczona była częstymi urazami, po których ciężko było mu walczyć o miejsce w podstawowym składzie.

Chętnych do pozyskania Cavaniego nie brakuje. Ekrem Konur przekazał, że 35-latkiem zainteresowane są aż cztery czołowe kluby La Liga. Napastnika w swoich składach widziałyby: Real Sociedad, Atletico Madryt, Villarreal i Sevilla. Urugwajczyk w lidze hiszpańskiej grać nie miał jeszcze przyjemności, dlatego perspektywa zmierzenia się z nowym wyzwaniem może przekonać go do transferu. O ile zainteresowanie Rojiblancos może dziwić, biorąc pod uwagę ich liczbę napastników w składzie, o tyle każdej z pozostałych drużyn przydałby się doświadczony napastnik. Golleadora brakuje przede wszystkim Sevilli i Realowi Sociedad.

Villarreal na pewno nie zamierza rezygnować z Gerarda Romero, jednak wobec poważnego zainteresowania Danjumą, może zdecydować się na pozyskanie Cavaniego, który pełniłby rolę rezerwowego.

Mimo 35 lat na karku napastnik nie planuje jeszcze zakończenia kariery i zależy mu na regularnych występach. Niewątpliwie stanowiłby wzmocnienie dla każdego z wymienionych wyżej hiszpańskich klubów.  Portal Transfermarkt obecnie wycenia go na 4 miliony euro. 

Czytaj też: Barcelona chce się pozbyć napastnika

Komentarze