Dwa gole i niewykorzystany rzut karny na Coliseum Alfonso Perez

Piłkarze Elche
Piłkarze Elche PressFocus

Getafe CF zremisowało u siebie z Elche FC 1:1 (0:1) w 28. kolejce La Liga. Dla gości trafił Pere Milla, a po przerwie odpowiedział Enes Unal. Bohaterem spotkania mógł zostać Angel Rodriguez, ale w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze pozostają bez ligowego zwycięstwa od 27 lutego. Goście przerwali zaś serię dwóch kolejnych porażek i w tym momencie mają dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Na pierwsze trafienie w niedzielnym starciu La Liga czekaliśmy do 20. minuty. Wówczas zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, Gonzalo Verdu przytomnie zagrał wzdłuż linii bramkowej, a gola dla Elche CF zdobył uderzeniem z najbliższej odległości Pere Milla.

Pod koniec tej części gry wydawało się, że gospodarze będą wykonywać rzut karny po faulu, jakiego dopuścił się we własnym polu karnym Dani Calvo. Po wideoweryfikacji decyzja została jednak zmieniona i “jedenastki” ostatecznie nie było.

Getafe CF odpowiedziało dopiero po godzinie gry. Takefusa Kubo sprytnie zagrał do Enesa Unala, który nawet pomimo asysty obrońcy zdołał skierować piłkę do siatki przeciwników. Mieliśmy 1:1 i zapowiadała się naprawdę emocjonująca końcówka na Coliseum Alfonso Perez.

Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry sędzia przyznał gospodarzom rzut karny. Do piłki podszedł Angel Rodriguez, ale nie zdołał zdobyć drugiej bramki dla swojego klubu. W tej sytuacji bardzo dobrze interweniował Edgar Badia. Była to parada na wagę jednego punktu.

Obecnie gospodarze zajmują 14. miejsce (29 oczek). Natomiast goście są na 17. lokacie. W dotychczasowych spotkaniach piłkarze tego klubu zdobyli 25 punktów.