Piłkarze Bilbao
Piłkarze Bilbao Pressfocus

Dwa szybkie ciosy w końcówce zadecydowały o wyniku w Bilbao

Athletic Bilbao pokonał Huescę 2:0 (0:0) w meczu 14. kolejki La Liga. Gospodarze przez dłuższy czas nie mogli sobie poradzić z defensywą beniaminka. Obrona gości została sforsowana dopiero w samej końcówce spotkania.

W pierwszej połowie meczu niewiele się działo. Zarówno Athletic Bilbao jak i Huesca stworzyli sobie po trzy sytuacje bramkowe. Tylko beniaminek oddał strzał w światło bramki, w związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Tempo meczu w drugiej połowie nie przyspieszyło zbyt mocno, ale powoli zarysowywała się przewaga gospodarzy. Wciąż mieli problem ze sforsowaniem defensywy rywala, ale bramka dająca prowadzenie wisiała w powietrzu.

W 85. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jorge Pulido. Nie była to jedyna zła informacja dla Husci. Arbiter po przewinieniu Hiszpana wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Kenan Kodro. Bośniak zdecydował się na strzał w środek bramki, który zapewnił Athletic Bilbao prowadzenie w tym meczu.

Gospodarze w doliczonym czasie gry dobili załamanych gości, którzy musieli grać w osłabieniu. W 92. minucie Athletic Bilbao wykonywał rzut rożny. W polu karnym kompletnie niekryty był Unai Nunez, do którego Jon Morcillo dośrodkował piłkę. Hiszpan nie miał problemu w wykończeniu akcji głową i ustalił wynik spotkania na 2:0.