Dwóch potencjalnych chętnych do transferu obrońcy Barcy

Oscar Mingueza
Oscar Mingueza Pressfocus

Oscar Mingueza to jedna z tych postaci w FC Barcelonie, która łączona jest z odejściem w  trakcie letniego okienka transferowego. Jak podaje Mundo Deportivo, obrońcą interesują się Valencia i Hoffenheim. Blaugrana oczekuje za niego oferty rzędu 5 milionów euro.

  • Oscar Mingueza niespodziewanie stał się w krótkim czasie stałym bywalcem w kadrze Barcy
  • Defensor słabo spisywał się pod wodzą Xaviego i został wystawiony na listę transferową’
  • Zainteresowane jego pozyskaniem są Hoffenheim i Valencia

Mingueza pogodzony z odejściem z Barcy

Do początku sezonu 2020/21 Oscar Mingueza był w FC Barcelonie postacią wręcz anonimową. Wobec ogromnych problemów kadrowych Hiszpan zaczął regularnie otrzymywać od Ronalda Koemana szanse do gry i na przestrzeni zaledwie ośmiu miesięcy jego wartość z 200 tysięcy euro wzrosła według portalu Transfermarkt do 15 milionów euro. Kolejna kampania nie była dla niego już tak udana.

Od momentu objęcia sterów pierwszej drużyny przez Xaviego, rola Minguezy w drużynie mocno zmalała. 23-latek większość czasu spędzał na ławce rezerwowych, a gdy już grał, raczej zawodził. Z tego też względu szkoleniowiec nie widzi go w swoich planach na nadchodzący sezon. Klub poinformował już Hiszpana, że postara się latem znaleźć mu nowego pracodawcę. Ku ogólnemu zdziwieniu defensor decyzję tę przyjął z pokorą, a nawet przeprosił klub za to, że “nie prezentował odpowiedniego poziomu”.

Postawa piłkarza wzruszyła wręcz sztab szkoleniowy i zarząd, który stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Mundo Deportivo poinformowało w poniedziałek, że Mingueza wzbudził zainteresowanie Valencii i Hoffenheim. Jeśli do klubu wpłynie oferta opiewająca na przynajmniej 5 milionów euro, Blaugrana nie będzie robiła Hiszpanowi problemów z odejściem. 

Sprawdź też: Barcelona walczy z kryzysem. ”Wiemy na czym polega dramat”

Komentarze