Dynamo – Barcelona: nastolatek uratował Blaugranę

Ansu Fati
Ansu Fati fot. PressFocus

FC Barcelona w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów odniosła skromne zwycięstwo nad Dynamo Kijów. Katalończycy wygrali 1:0 dzięki bramce zdobytej przez Ansu Fatiego.

Dynamo – Barcelona: Fati zapewnił triumf Katalończykom

FC Barcelona we wtorkowy wieczór rozgrywała swoje pierwsze spotkanie w erze po zwolnieniu Ronalda Koemana. W normalnych okolicznościach Katalończycy byliby zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Niemniej ostatnia niestabilna sytuacja teamu z Camp Nou sprawiała, że podopieczni Mircei Lucescu mieli wyjątkową okazję na pokonanie renomowanego rywala.

Pierwsze fragmenty rywalizacji toczonej w Kijowie nie były ciekawe. Pierwsza groźna akcja miała natomiast miejsce w 24. minucie. Przed szansą zdobycia bramki stanął Mykoła Szaparenko, ale jego próba była niecelna. Chwilę później Carlos de Pena był z kolei bliski strzelenia gola, ale ze świetnej strony pokazał się Marc-Andre ter Stegen.

Tymczasem Katalończycy w pierwszej odsłonie najbliżsi zdobycia bramki byli w 32. minucie. Bliski skierowania piłki do siatki był Clement Lenglet. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek. Tym samym wynik nie uległ zmianie i obie ekipy na przerwę udały się z rezultatem 0:0.

Na gola trzeba było natomiast czekać do 70 minuty. W roli głównej wystąpił ansu Fati. Reprezentant Hiszpanii wyróżnił się dużym spokojem i Blaugrana wyszła na prowadzenie. Tuż przed końcem spotkania wynik rywalizacji na 2:0 mógł natomiast ustalić Ousmane Dembele. Francuz zmarnował jednak swoją szansę i Barca musiała zadowolić się wygraną 1:0.

Barcelona dzięki wygranej nad zespołem z Ukrainy może pochwalić się bilansem sześciu punktów na koncie, plasując się na drugiej pozycji w tabeli grupy E. Do pierwszego Bayernu drużyna z Camp Nou traci aktualnie sześć oczek.